Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
asılı, duran, hadisesi, havada, taşmiraç

Havada Asılı Duran Taş-Miraç Hadisesi

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Havada Asılı Duran Taş-Miraç Hadisesi

Peygamber Efendiğimiz (SAV) gök yüzüne yükselirken miraç gecesi o taş üzerinden gök yüzüne çıkıyormus o taş'dan Yardım Almış İnerken Taşa Dur Demiş Taş O Şekilde Durmus ve Kıyamete Kadar O Şekilde Kalacakmış

Hacer-i Muallak (Muallak Taşı) Hakkında:
Dünyaya indiğinde Kabe-i Muazzama'yı inşa eden Hz Adem AS aynı zamanda Mescid-i Aksa'nın da ilk inşasını yapmış Bu Mescid de Kabe gibi Nuh tufanında zarar görmüş ve MÖ yaklaşık 2000 yılında Hz İbrahim AS tarafından tamir edilmiş Biliyorsunuz Hz İbrahim Hz Süleyman Hz Musa Hz İsa ve Hz Muhammed SAV'in atası olduğu için özel yeri var Kabe'nin bugünkü halini de inşa etmiş mucizesi kuma çıkmayan ayak izlerinin taşa çıkması halen Kabe avlusunda ayak izini taşıyan Makam-ı İbrahim var Nemrut'un Urfa'da ateşe attığı ve ateşin yakmadığı Hz İbrahim'in yaptığı Mescid-i Aksa bugüne kısmen ulaşmış olan El-Aksa El-Kadim mescidi Yani 2 tane Mescid-i Aksa var El-Kadim olan eski mescid ve El-Cedid olan yeni Mescid
Hz İbrahim'den yaklaşık 1000 yıl sonra Hz Süleyman zamanı Hz Süleyman tabii ki İslam inancına göre de Peygamber mucizesi tüm hayvanların lisanını konuşması Hz İbrahim tarafından inşa edilen Mescid-i Aksa El-Kadim'i büyüterek her iki tarafta sınırlara kadar taşımış Yahudi inancı Hz Süleyman'ın mirasına sahip çıkıyor Hatta o meşhur 6 köşeli yıldız da Hz Süleyman'ın mührü Böyle olunca da Hz Süleyman mabedi Yahudiler için çok önem arzediyor
İslam zamanında Kudüs İslamiyet'in ilk Kıble'si olmuş ve namazlar Kıbleteyn'e kadar Kudüs'e yönelerek kılınmış Miraç hadisesi de buradan olunca ve Kudüs Kabe-i Muazzama'dan Medine-i Münevvere'den sonra en kutsal yer ilan edilince (Mescid-i Aksa'da kılınan 1 vakit namaz 500 vakte eşdeğer kıymette) İslam orduları "zenginlik" anlamına gelen Mısır'dan önce veya "Ortodoks kilisesi" anlamına gelen İstanbul'dan önce kudsiyet arzeden buraya yönelmiş
Resim-4 Kubbet-üs Sahra'nın (Dome of the Rock) içeriden görünüşünü gösteriyor Kubbet-üs Sahra'nın içinde tam merkezde dev bir taş var Peygamberimiz ASV bu taşın üzerinden Burak'a binerek Mirac'a yükselmiş Bu taş Hacer-i Muallak hani havada asılı durduğu söylenen taş Kısmen altına inebiliyorsunuz gerisi kapalı
Kudüs ilk olarak Hz Ömer tarafından fetholunmuş Sur içinde Hz Ömer mescidi var Sonra tüm Hristiyan alemi ayaklanmış ve onların cihadı "Haçlı Seferleri" The Crusaders başlamış Richard the lion hearted Aslan yürekli Rişar Kudüs'ü geri almış ki ta Selçuklu Sultanı Selahaddin-i Eyyubi Hz fethedene kadar Yani Kudüs Hristiyan dünyası için "Haçlı Seferi" düzenleyecek kadar önemli
Selahaddin-i Eyyubi Hz Cizre'li kürt asıllı devrin evliyası bir hükümdar Kudüs fethi ile ganimetine 100000 arap atı düşmüş "Ben bu servetle yaşayamam" deyip sabaha kadar atları fakir halka sadaka diye dağıtmış Öldüğünde ise kefen alınacak bile parası yokmuş Kefen satan esnaf helallık vermese imiş o koca hükümdarın cenaze namazı kılınamayacakmış Bugün bunları Kudüs'ün Müslüman halkından dinlemeniz aralarında "ben Eyyubi nesliyim" diye iftihar edenleri görmeniz mümkün
İşte Mescid-i Aksa El-Cedid'i inşa eden Miraç'a çıkılan taşın üzerine Kubbet-üs Sahra'yı inşa eden Selahaddin-i Eyyubi Hazretleridir Yapıldığı kot (elevasyon) Hz Süleyman mabedinin üstünde kalıyor Yani Mescid-i Aksa El-Cedid Hz Süleyman mabedinin harabesi üzerine yükselmiş Kavga burada başlıyor

****Alıntıdır***

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com