Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ağrı, doğubeyazıt, ilköğretim, karabekir, kazım, okulu

Kazım Karabekir İlköğretim Okulu Doğubeyazıt Ağrı

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kazım Karabekir İlköğretim Okulu Doğubeyazıt Ağrı

Kazım Karabekir İlköğretim Okulu Hakkında - Kazım Karabekir İlköğretim Okulu Tanıtım - Kazım Karabekir İlköğretim Okulu Resimleri - Kazım Karabekir İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri

Kazım Karabekir İlköğretim Okulu 1969 – 1970 öğretim yılında 5 derslikli 10 şube, 1 idareci, 10 öğretmen, 105 kız, 253 erkek öğrenci toplam 358 öğrenci ile kendi binasında eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlamıştır 34 yıldır eğitim ve öğretim aynı binada sürdürülmektedir Okulun yöneticileri, öğretmen 3 ve öğrencileri Türk Milli Eğitiminin özel ve genel amaçları doğrultusunda mevcut kanun, tüzük ve yönetmelik, genelgeler ve yönergeler doğrultusunda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılapları ışığında çalışmalarını yürütmüşlerdir
Okulumuz kurulduğu 1969 – 1970 yılından bugüne kadar eğitim ve öğretim faaliyetlerini 12 müdür, 9 müdür yardımcısı ile sürdürmüştür Öğrenci mevcudunun fazla oluşu nedeniyle okulumuz eğitim ve öğretime açıldığı yıldan beri ikili eğitim ve öğretim yapılmaktadır Bu nedenle okulumuzda bulunan konferans salonu ve işlik bölümleri derslik haline getirilmiştir 1981 yılında başlatılan okuma yazma seferberliği ile birlikte bugüne kadar okulumuzda yetişkinler için 1 kademe ve 2 kademe kursları açarak buna gönülden iştirak edilmiştir Kendi semtindeki vatandaşlarımıza okur – yazar hale getirerek, okur yazarlık belgesi verilmiştir2002-2003 eğitim öğretim yılı içerisinde de Ulusal Eğitimi Destekleme Projesi çerçevesinde ilçe Kaymakamlığınca başlatılan kadınlara yönelik okuma-yazma kursu ile okulumuzda çok sayıda 1kademe kursunu bitirerek belge almayı hak kazanmışlardırArdında açılan 2 kademe kursuna katılan çok sayıdaki vatandaşımıza kursu bitirme belgeleri verilmiştir 2002-2003 eğitim ve öğretim yılı içerisinde ilk satranç ve futbol takımları kurulmuş ve “Bilgi Pınarı” adlı ilk dergimizin baskısı gerçekleştirildi Folklor ekibimiz il birinciliği ve ikinciliği, bölge birinciliği ve Türkiye finalinde Teşvik ödüllerini almıştır Tiyatro ekibimizin ilçemizde ve diğer ilçelerde yaptıkları gösterilerle de ilk büyük başarılarını sergilediler
2003-2004 Eğitim ve öğretim yılında Okul-Aile Birliği Başkanı Sayın Tacettin KONYAR’ın katkıları ile okul kütüphanesi düzenlenmişBilgi Pınarı okul dergisinin ikinci sayısının baskısı yapılmış velilerimize ulaştırılmıştır Ayrıca yetişkinlere yönelik okuma ve yazma kursları bu eğitim ve öğretim yılında da başarı ile sürdürülmüştürve halen devam etmektedir

Kazım Karabekir İlköğretim Okulu Ağrı Doğubeyazıt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Kazım Karabekir İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Kazım Karabekir İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Kazım Karabekir İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Kazım Karabekir İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: KAZIM KARABEKİR İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Kazım Karabekir ilköğretim Okulu

Telefon Numarası: 4723126061

E-mail Adresi : Bilgi Yok

Web Adresi :wwwkazimkarabekir04mebk12t r

Kazım Karabekir İÖO 1969 yılında yapılmış olup Doğubayazıt ilçemizin köklü okullarındandır Okulumuz 7 derslik ve 650 öğrenci ile Eğitim Öğretim Faaliyetlerini başarı ile sürdürmektedir Okulumuzda derslik sayısının azlığından dolayı ikili eğitim öğretim faaliyeti yapmaktadır

Okulumuz birçok sıkıntılarına rağmen idari personelimiz ve değerli öğretmenlerimiz sayesinde ilçemiz genelindeki en başarılı okullarından bir tanesidir İlçemiz Genelindeki Seviye Tespit sınavlarındaki başarı grafiği her yıl artmaktadır

Okulumuzun en önemli sorunlarından bir tanesi de derslik yetersizliğinden dolayı 2 kademenin olmayışıdır Bundan dolayı 6 sınıfı bitiren öğrencilerimiz velileri ile çok büyük sıkıntı çekmekte, diğer okullarımıza da yük olmaktadır

İçinde yaşadığımız bilgi çağında çok hızla gelişen bir değişimi yaşamaktayız İnsanlar bilimsel alanda yaşanan gelişmeler sayesinde dünyada olup biten her şeyden haberdar olmaktadırlar Her alanda olduğu gibi bu değişim ve gelişmelerin zamanında eğitim alanına yansıtılması da biz eğitimcilere düşen görevlerin başında gelmektedir

Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin çağın gereklerine uygun bir eğitim anlayışıyla fikri hür , irfanı hür , yeniliklere açık , yeniliği arayan ve bulan ve onu inceleyen , başarıya aç , araştıran ve değerlendiren eğitim anlayışımızla başarıya En hızlı bir şekilde ulaşan vizyon ve misyonumuzla ve değerli çalışma arkadaşlarımla ilçemizde başarımızı en üst seviyeye çıkarmak ortak gayemizdir

Ramazan OKÇİ
Okul Müdürü

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com