Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
akçaabat, ilköğretim, okulu, osmanbaba, trabzon

Osmanbaba İlköğretim Okulu Akçaabat Trabzon

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Osmanbaba İlköğretim Okulu Akçaabat Trabzon

Akçaabat Osmanbaba İlköğretim Okulu - Osmanbaba İlköğretim Okulu Hakkında - Osmanbaba İlköğretim Okulu Tanıtımı - Osmanbaba İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Osmanbaba İlköğretim Okulu Resimleri

Osmanbaba İlköğretim Okulu Trabzon Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Osmanbaba İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Osmanbaba İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Osmanbaba İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Osmanbaba İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: OSMANBABA İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: OSMANBABA MAHALLESİ
Telefon Numarası: 4622488668

Kurumun Misyonu :

• Atatürk ilke ve inkılaplarını benimseyen, • Bölünmez bütünlüğümüze sahip çıkan, • Dünya ile entegre olabilen ve çağdaş medeniyetin ortağı olabilen, • Toplumda demokrasi bilincini ve kültürünü getiren, yaşanabilir ve sürdürülebilir bir çevre oluşturmaya saygı ve katkıda bulunan, • İnsani değerleri ön planda tutarak yüksek karakterli bireyler yetiştirmek, • Okulumuzun lider okul, öğrencimizi lider öğrenci yapabilmek Türk Milli Eğitimi’ nin amaç ve ilkeleri doğrultusunda; Tüm benliğiyle insan, vatan, millet, bayrak, Atatürk sevgisi ve saygısıyla dolu; Gerçek gücün “Birlik içinde çeşitlilik, çeşitlilik içinde birlik” olduğuna inanan, inancının gereğini davranışlarıyla gösteren; Demokrasi, laiklik, toplumsal değerleri koruma, vatan sevgisi gibi kavramları yaşam tarzı olarak kabullenen ve uygulayabilen; Bir üst öğretim kurumuna devam edebilecek eğitim ve öğretimsel alt yapıyla donanmış; Mutluluğu, sevgiyi ve sorumluluğu paylaşmakta gören ve bilen; Hoşgörülü, anlayışlı, sabırlı; Demokratik, laik düşünceli ve davranışı sağlam bir kişilik ve karakter sahibi bireyler olarak yetiştirmek

Kurumun Vizyonu:

Öğrencilerimizin dünü tanıması, bugünü öğrenmesi ve yarını planlayarak, nitelikli insan olarak;Demokratik, çağdaş, sosyal hukuk devletimize; İnsan haklarına saygılı ve duyarlı; Akılcılık ve bilime önem veren; Araştırmacı ve sorgulayıcı, eleştirel; Dürüst, iyi ahlaklı; Çevreye duyarlı; Kendisiyle ve toplumla barışık, üretken, bireyler yetiştirmek istiyoruz

OKULUMUZUN TARİHÇESİ VE BUGÜNKÜ DURUMU:

Okulumuz 1961 yılında iki derslikli bir okul olarak hizmete girdi1986 yılında mahalle halkı-nın katkıları ile 8 derslikli bir ilkokul olarak hizmet vermeye devam etti1998 yılında 8 derslikli ikinci bir ek bina yapılarak hizmete sunuldu Okulumuz 1986 ve 1998 yıllarında hizmete giren iki bi-nada hizmet vermektedir

Okulumuzun iki hizmet binasında 10 derslik,bir kalorifer dairesi,1 kütüphane,bir çok amaçlı salon,bir kantin,bir spor odası,bir arşiv odası,bir bilgisayar labaratuarı,bir Fen Bilgisi Labaratuarı, bir anasınıfı, bir öğretmenler odası ve iki adet idari kısım bulunmaktadır Okulumuz Akçaabat ilçemizin Osmanbaba Mahallesinde bulunmaktadırOkulumuz bugün itibari ile Osmanbaba Mahalle-sine kapasite olarak yetmektedirOkulumuz normal öğretim yapmakta ,komşumuz olan Söğütlü Esentepe mahallesinde bulunan Söğütlü Esentepe İlköğretim Okulu okulumuza 2005/2006 Eğitim–Öğretim yılından itibaren taşınmaktadırOkulumuzda 1 müdür, 1 müdür yardımcısı 5 sınıf öğret-meni,2 anasınıfı öğretmeni,5 Branş öğretmeni ile 2 hizmetli görev yapmaktadır Okulumuzda 28Anasınıfı öğrencisi toplam 164 öğrenci eğitim görmektedir

Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com