Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ayvalık, balıkesir, gazi, ilköğretim, okulu

Gazi İlköğretim Okulu Ayvalık Balıkesir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Gazi İlköğretim Okulu Ayvalık Balıkesir

Gazi İlköğretim Okulu Hakkında - Gazi İlköğretim Okulu Tanıtım - Gazi İlköğretim Okulu Resimleri - Gazi İlköğretim Okulu İletişim

Gazi İlköğretim Okulu Balıkesir Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Gazi İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Gazi İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Gazi İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Gazi İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Hakkımızda Bilmek istedikleriniz :

Gazi İlköğretim Okulu olarak;

Okulumuz paydaşları ile birlik, beraberlik, dayanışma, saygı ve sevgi çerçevesinde her gün daha iyiye ulaşarak , öğrencilerimizi başarıya götürecek olan öğrenmeyi gerçekleştirmek ve tüm paydaşlarımızla; "İŞTE BU BİZİM OKULUMUZ!" , "ÖRNEK İLKÖĞRETİM OKULU!" diyebileceğimiz, her alanda başarılı bilimsel, çağdaş ve demokratik bir okul oluşturmak

Öğrencilerin özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirip, kendilerinde olan potansiyeli kullanmalarına fırsat tanıyarak kendilerini yönlendirip, başarılı olmalarını sağlamaktır

Okulumuz bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak,onların bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak ve onlara 21yüzyılın gelişen gereksinimlerine cevap verebilecek bilgi ve teknolojik beceriler kazandırmayı;iyi niyetli, samimi, dürüst ve sözüne güvenilir biri olmalarını,karşılıklı hak ve sorumluluklar içinde, sevgi saygı ve hoşgörürlük çerçevesinde başkaları ile yaşamayı, paylaşmayı ve beraber çalışmayı bilerek mutlu bir okul hayatı sürdürmeleri; Türk Milletinin milli, ahlaki ve insani değerlerini kavrayarak bu değerlere uygun yaşayabilmeleri için vardır

Gazi İlköğretim Okulu Tarihçesi

Okulumuz, ana bina ile birlikte üç binadan ibarettir İki binada 1891 yılında Rumlar tarafından okul olarak yapılmıştır Binalar taş bina olup Ana binada (A Blok) idare odaları, öğretmenler odası Bilgisayar laboratuarı ve II kademe öğrenci derslikleri bulunmaktadır 2binada (B Blok) altı derslik bulunmakta vardırBurada IKademe Derslikleri, İş Atölyesi ve Spor odası vardır 3 Binada (C Blok) ise Anasınıfı, Fen Laboratuvarı, Kütüphane ve Kalorifer bölümleri vardır C Blok binası Vakıflar Bölge Müdürlüğünden kiralanmıştır

1924 yılında iki binada Ayvalık IIKız Mektebi ve ana binada ise Ayvalık IIErkek Mektebi öğretime açılmıştır Daha sonra bu isim değiştirilerek Hayrettin Paşa Mektebi adını almıştır 1928 tarihinde üç sınıflı olan okulda 4 sınıf açılmıştır1929 tarihinden sonra okula Gazi İlkokulu adı verilmiştir 1930 yılında ise 5 sınıf ilave edilerek tam teşekküllü bir okul olmuştur 1924 yılında 3 dershane ve 3 öğretmenle eğitime açılmıştır

İlkokulların ilköğretim okuluna dönüştürüldüğü tarih olan 1997 yılında okulumuzda 6sınıf açılarak Gazi İlköğretim Okulu adını almıştır 1999-2000 öğretim yılında İlköğretim Okulu olarak ilk defa mezun etmiştir

Gazi İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: Gazi İlköğretim Okulu
Adresi: HAYRETTİN PAŞA MAHALLESİ 20 SOKAK NO:52
Telefon Numarası: 266 3121173
Faks Numarası: 266 3123340
E-mail Adresi: aygazi@hotmailcom
Web Adresi: Gazi İlköğretim Okulu

Gazi İlköğretim Okulu Resimleri

Kaynak : webrehberibiz - anaokulumorg - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Okulunuza Ait Resim Ve Bilgileri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com