Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ataberk, bornova, hilal, hüsnü, ilköğretim, izmir, necmiye, okulu

Hilal Necmiye Hüsnü Ataberk İlköğretim Okulu Bornova İzmir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hilal Necmiye Hüsnü Ataberk İlköğretim Okulu Bornova İzmir

Hilal Necmiye Hüsnü Ataberk İlköğretim Okulu Hakkında - Hilal Necmiye Hüsnü Ataberk İlköğretim Okulu Tanıtım - Hilal Necmiye Hüsnü Ataberk İlköğretim Okulu Resimleri - Hilal Necmiye Hüsnü Ataberk İlköğretim Okulu İletişim

Hilal Necmiye Hüsnü Ataberk İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

1922 Yılında 9 Eylül ilkokulu müdürlüğüne bağlı Hilal İlkokulu; zincirli kuyu sokağında, 5 nolu evde, 2 sınıflı olarak açılmıştır

Hilal ilkokulunda 2 yıl okuyan öğrenciler diğer yıllarını 9 Eylül ve Kars ilkokullarında devam ederek tamamlamışlardır

1930 yılında Hilal İlkokulu 3 sınıflı olmuş ve müstakil müdür tayin edilmiştir Zincirli Kuyu sokağındaki 5 nolu ev eski olduğundan, daha sağlam bir bina aranıp; Topçu Sokağı’nda, şimdiki yetiştirme yurdu arkasında bulunan ve bir süre 100yıl ilkokulu olarak da kullanılan binaya taşınmıştır

1945 yılında Hilal İlkokulu 4 sınıflı olmuş; ancak bilinmeyen nedenlerle yerleştiği binadan çıkartılarak, 1947 yılında 9 Eylül ilkokulu ile birleştirilmiştir

1949 yılında, şimdiki Halk Eğitim Merkezinde müstakil ve 5 sınıflı olarak eğitim ve öğretimini sürdürmeye başlamıştır Ancak; binanın dar ve eski oluşu nedeniyle yeni bir bina arama ve inşa etme çalışmaları başlatılmıştır

27121962 tarihinde okulun bahçesine baraka tipi 7 derslikli bir bina yapılmıştır Terk ettiği bina da 1963 tarihinden itibaren Bornova Halk Eğitim Merkezi olarak hizmet vermeye başlamıştır

1979 yılından itibaren eskiyen baraka tipi yapılar için yeni bina inşa etme çalışmaları başlamış; 25061984 tarihinde, okulumuzun bahçesinde temelleri atılan 9 derslikli salon, müdür, müdür yardımcıları ve öğretmen odasını içeren 3 katlı betonarme bina yapılmıştır Hilal İlkokulunun arsasının içinde Halk Eğitim Merkezi, Halk Kütüphanesi de bulunmaktadır

Hayırsever vatandaş Sayın Dilnihat ÖZYEĞİN Annesi Necmiye ATABERK ve Babası Hüsnü ATABERK adına, 2101993 tarihinde, 12 derslikli ilave bina yaptırmıştır

1993-1994 Öğretim yılında İlköğretim okulu olarak 5 yıldan 8 yıla çıkarılan okulumuzun adı HİLAL NECMİYE HÜSNÜ ATABERK İLKÖĞRETİM OKULU olarak değiştirilmiştir

Okulumuzda 18 derslik,4 müdür yardımcısı odası, bir müdür odası,bir memur odası, iki öğretmenler odası, 3 adet anasınıfı bulunmaktadır 2003 yılında hizmete açılan okul kütüphanesi ve yine o yıl restore edilen okul salonu ile hizmete devam etmektedir

Hilal Necmiye Hüsnü Ataberk İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

İlçesi : Bornova

Okulun Adı : Hilal Necmiye Hüsnü Ataberk İlköğretim Okulu

Okul Adresi : Mustafa Kemal Cad No:15 Bornova İzmir

Telefon Numaraları : 0 (232) 388 17 00

Faks Numaraları : 0 (232) 342 83 13

Okulun Web Adresi: http://wwwhilalilkogretimk12tr
E-mail Adresi : 313192@mebk12tr
Okulun İlçe ve İl merkezine uzaklığı : Merkez

Metropol İçi / Dışı : İçi

Ulaşım Durumu : Karayolu

Ulaşım Bilgileri:

Lojman Durumu : Yok

Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Hilal Necmiye Hüsnü Ataberk İlköğretim Okulu Resimleri :

biz - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com