Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
alanya, antalya, bademağacı, ilköğretim, okulu

Bademağacı İlköğretim Okulu Alanya Antalya

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bademağacı İlköğretim Okulu Alanya Antalya

Bademağacı İlköğretim Okulu Hakkında - Bademağacı İlköğretim Okulu Tanıtım - Bademağacı İlköğretim Okulu Resimleri - Bademağacı İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri

BADEMAĞACI İLKÖĞRETİM OKULU

Bademağacı İlköğretim Okulu ilk defa köy halkının kendi imkanları ile yaptığı binada 1946 yılında eğitim-öğretime başladıAlanya köylerinde ilk defa okul Bademağacı Köyü’nde açıldı Daha sonra bu binanın yerine 1950 yılında devlet imkanları ile yeni bir okul yapıldıFakat binaya çürük raporu verilmesinden dolayı yıkıldıOkulun yıkılmasından sonra bir süre köy odasında eğitim-öğretim yapıldı

1985 yılında şu anki okul binası arazisini hayırsever bir vatandaşın vermesinden sonra devlet imkanları ile yeni bir okul

yapılarak eğitim-öğretime devam edildi

2008 yılında Alanya Lions Kulübü tarafından onarımı yaptırılan okulumuz 4sınıftan itibaren Obaköy İÖO’ na taşımalı olarak gitmektedirOkulumuz 1-2-3sınıf olmak üzere 11 öğrenci ile eğitim-öğretimini sürdürmektedir

Geniş bir oyun alanının bulunduğu okulumuzun ayrıca 2+1 lojmanı vardırLojman önünde keçiboynuzu ağacının altındaki çardakta Alanya manzarasını izleyerek çay içmek keyif vermektedirÖzellikle Mart ayının başlangıcında okul bahçesi çevresinde pembe-beyaz karışımı çiçek açan badem ağaçlarının güzelliğini ve bol oksijenli havasını teneffüs etmekte bir ayrıcalıktır

Nazife ABAYLI

Bademağacı İlköğretim Okulu Antalya Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Bademağacı İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Bademağacı İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Bademağacı İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Bademağacı İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: BADEMAĞACI İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Bademağaci Köyü Alanya/Antalya

Telefon Numarası: 2425131198

E-mail Adresi :Bilgi Yok

Web Adresi :Bademağacı İlköğretim Okulu
biz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com