Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anaokulu, çorum, iskilip

İskilip Anaokulu Çorum İskilip

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İskilip Anaokulu Çorum İskilip

Iskilip Anaokulu Hakkında - Iskilip Anaokulu Tanıtım - Iskilip Anaokulu Resimleri - Iskilip Anaokulu İletişim

Hakkımızda Bilmek istedikleriniz :
Tarihce Iskilip Anaokulu 2001 2002 Egitim Ögretim yilinda Çorum ili Iskilip ilçesinde egitim ögretim faaliyetine baslamistirIskilip Anaokulu ilçe merkezine 500 m uzaklikta olup , Ilçenin tek bagimsiz anaokuludurOkulumuzda 3 - 6 yas gurubu ögrencileri egitim görmektedirOkulumuzda tam gün ve yarim gün egitim- ögretim faaliyeti yapilmaktadirOkulumuz 3 sinif ,1 dinlenme odasi,1 mutfak,1 çok amaçli salon ve idari bölümlerden olusmaktadirOkulumuzda 1 müdür, 2ögretmen ,1 kadrosuz usta ögretici, 1 hizmetli ve 1 asçi görev yapmaktadirOkulumuz kalorifer sistemi ile isinmaktadir Anaokulumuz Okul Öncesi Egitimin amaç ve ilkeleri ile Okul Öncesi Egitim Programi dogrultusunda egitim-ögretim yapmaktadirAyrica çocuklari egitici sosyal ve kültürel faaliyetlere yer verilmektedir
Iskilip Anaokulu Çorum İskilip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Iskilip Anaokulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Iskilip Anaokulu resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Iskilip Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel etkinlikler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: ISKİLİP ANAOKULU
Adresi: HACİPİRİ MHKÜLTÜR SK NO : 3
Telefon Numarası: 3645118992
Faks Numarası: 3645118992
Web Adresi : wwwkresrehbericom
Mail Adresi : bilgi@kresrehbericom

Okul Detayı :
İskilip Anaokulu 2001–2002 Eğitim – Öğretim yılında Çorum ili İskilip ilçesinde eğitim–öğretim faaliyetine başlamıştırİskilip Anaokulu İlçenin tek bağımsız anaokuludurOkulda 3 – 6 yaş gurubu öğrencileri eğitim görmektedirOkulda tam gün ve yarım gün eğitim- öğretim faaliyeti yapılmaktadırOkul 3 sınıf ,1 dinlenme odası,1 mutfak,1 çok amaçlı salon ve idari bölümlerden oluşmaktadırOkulda 1 müdür, 2öğretmen ,1 kadrosuz usta öğretici, 1 hizmetli ve 1 aşçı görev yapmaktadırOkul kalorifer sistemi ile ısınmaktadır

Kreş Detayları

Anaokulları 3- 6 yaş grubu çocukların eğitiminin verildiği kurumlardır Anaokullarını ailenin çocuk üzerindeki rolüne katkıda bulunan; çocuğun sosyal , duygusal, fiziksel ve bilişsel gelişimi destekleyen kurumlar olarak değerlendirmek gerekir
Çocuk doğumdan 3 yaşa kadar olan süreçte ben merkezcidir Bu dönemde paylaşmayı istemez, birebir ilişki kurmak ister, yalnız oynamaktan rahatsızlık duymaz 3 yaştan sonraki dönemde ise yaşıtlarıyla birlikte olabileceği oyun gruplarına ihtiyacı vardır Çocuk oyun gruplarında arkadaşlık kurmayı ve arkadaşlığı sürdürmeyi öğrenir Böylece ben merkezli bir yaşantıdan paylaşma, kendini kabul ettirme gibi sosyal becerilerin yer aldığı bir yaşantıya yönelir
Anaokulları çocuğun sadece oyun oynadığı yerler olarak düşünülmemelidir Oyun çocuk için ihtiyaçtır Çocuk anaokulunda en iyi oyun ortamını bulur, akran gruplarıyla işbirliğini geliştirir Çocuk kendi hakkını korurken başkalarının özgürlüğünü zedelememeyi öğrenir Uzun yıllara dayalı araştırmalarda çocukluk yıllarında kazanılan davranışların büyük bir kısmının yetişkinlikte bireyin kişilik yapısına tavır,alışkanlık, inanç ve değer yargılarını biçimlendirdiği görülmüştür Aslında yapılan araştırmalar insan hayatı boyunca kazanacağı niteliklerin %60’ını bu dönemde kazandığını göstermektedir
Anaokullarında, eğitim bilgi aktarımından çok, sözel faaliyetlerin geliştirildiği ve çocuğun yeteneğinin ortaya çıkarıldığı ortamlar olmalıdır Froebel’in deyişiyle: “Anaokulunun amacı, öğrenmeye ilgi uyandırmaktır
Anaokulu eğitim programları çocuğun zihinsel, sosyal, bilişsel ve duygusal gelişimini destekleyebilmelidir Yapılan araştırmalarda , 17 yaşına kadar olan zihinsel gelişmenin %50’sinin 4 yaşına, %30’unun ise 4 yaşından 8 yaşına kadar oluştuğu, 18 yaşına kadar gösterilen okul başarılarının %33’ünün 0-6 yaşına kadar aldıkları eğitime bağlı olduğu görülmüştür
Anaokulları çalışan anneler için 3 yaş sonrası, çalışmayan anneler için ise 4 yaş sonrası düşünülmelidir Bu süreçte aile iletişimi ve okul-aile etkileşimi oldukça gereklidir Anaokulu aileye çocuğun gelişim sürecine destek olmak için vardır Aileye yardımcı kurumlardırBöylece farklı aile yapılarından gelen çocuklar ortak eğitim hedefleri doğrultusunda sosyal, bilişsel ve duygusal olarak desteklenir

Kaynak : webrehberibiz - anaokulumorg - okulwebmebgovtr
Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com