Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anaokulu, cumhuriyet, istanbul

Cumhuriyet Anaokulu İstanbul

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Cumhuriyet Anaokulu İstanbul

Cumhuriyet Anaokulu Hakkında - Cumhuriyet Anaokulu Tanıtım - Cumhuriyet Anaokulu Resimleri - Cumhuriyet Anaokulu İletişim Bilgileri

Cumhuriyet Anaokulu İstanbul Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Cumhuriyet Anaokulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Cumhuriyet Anaokulu resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Cumhuriyet Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel etkinlikler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: CUMHURİYET ANAOKULU

Adresi: ADUDULLU MCAMİ CDNERGİS SOK NO:2 ÜMRANİYE İST
Telefon Numarası: 2166126394

Faks Numarası: 2166126164

Web Adresi:Ümraniye Cumhuriyet Anaokulu

Okul binası; Ümraniye İlçesinde Aşağı Dudullu İlkokulu olarak 1980 yılında Eğitim Öğretime başlamış olup bu binanın çevrenin potansiyeline göre yetersiz kalması nedeniyle aynı bahçe içine yapılan Şehit Öğretmen Sevda Aydogan İlköğretim Okulunda Eğitim Öğretime geçildiğinden; atıl durumda kalan bina anaokulu olarak düzenlenmiş ve 1997/1998 Eğitim Öğretim Döneminde Aşağı Dudullu Anaokulu olarak hizmete başlamış, daha sonra Milli Eğitim Komisyonu kararı ile adı Cumhuriyet Anaokulu olarak değiştirilmiştir 4 derslik, 1 çok amaçlı salon, 2 idare odası, bir yemekhane ve öğretmenler odasından oluşan iki katlı bina; 1999 Gölcük depreminde hasar aldığı için 2003/2004 Eğitim Öğretim Döneminde boşaltılarak, 75 öğrenci ile İstanbul Ticaret Odası İlköğretim Okulu 4 Katına taşınmıştır2004 / 2005 Eğitim öğretim döneminde öğrenci sayısı 45’e düşmüş ve 2005 / 2006 eğitim öğretim döneminde öğrenci sayısı 85 olmuştur
2006 Yılının Ağustos ayında okul yeni binasına taşınarak 2006/2007 eğitim öğretim döneminde 180 öğrenci ile okul öncesi eğitim çalışmalarına devam etmektedir Okulumuz yeni binası 4 derslik 1 çok amaçlı salon ve idari odalardan oluşmaktadır

Cumhuriyet Anaokulu Resimleri

Kaynak : webrehberibiz - anaokulumorg - okulwebmebgovtr

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com