Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anaokulu, erbaa, tokat, yuvam

Erbaa Yuvam Anaokulu Tokat

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Erbaa Yuvam Anaokulu Tokat

Erbaa Yuvam Anaokulu Hakkında - Erbaa Yuvam Anaokulu Tanıtım - Erbaa Yuvam Anaokulu Resimleri - Erbaa Yuvam Anaokulu İletişim Bilgileri

Erbaa Yuvam Anaokulu Tokat Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Erbaa Yuvam Anaokulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Erbaa Yuvam Anaokulu resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Erbaa Yuvam Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel etkinlikler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ERBAA YUVAM ANAOKULU

Adresi: YUNUS EMRE MAHATATÜRK CAD3 NOLU SAĞLIK OCAĞI KARŞISI - ERBAA

Telefon Numarası: 3567156444

Erbaa Yuvam Anaokulu, Eylül 2005 tarihinde Tokat ili Erbaa ilçesinde ilk bağımsız anaokulu olarak açılmış ve okulumuz binası Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yıldız proje olarak inşa edilmiştir Anaokulumuz, 3 - 6 yaş grubunu içeren tam gün ve tam yıl eğitim yapar Çalışma saatleri 0800 - 1700 arasındadır

Anaokulumuz, MEB'na bağlı okul öncesi eğitim alanında deneyimli pedagojik formasyona sahip uzman yöneticinin rehberliğinde özenle seçilmiş öğretmen kadrosu, aşçısı, yardımcı personeli ve servisiyle hizmet verir

Anaokulumuz, MEB'na bağlı Okul Öncesi Eğitim Genel Müdürlüğü'nün uzman kadrosuyla hazırlanmış 3 - 6 yaş çocuklarının Bedensel, Sosyal, Duygusal, Zihinsel Ve Psikomotor gelişimini destekleyecek nitelikte program uygular
AMACIMIZ

Eğitim; çocuklarımızın toplum yaşayışında yerlerini almaları için gerekli bilgi, beceri ve anlayışları elde etmelerine, kişiliklerini geliştirmelerine yardım etmektir Bu, sistemli ve planlı bir süreçtir Küçük yaşlarda en iyi eğitim, görerek ve yaşayarak alınır Öğrencilerimize sevgi, saygı, paylaşma, sorumluluk, yardımlaşma, dürüst ve sağlam karakterlere sahip olmayı aşılamak temel ilkemizdir
MİSYONUMUZ

Bütün çocuklarımıza; yaparak, yaşayarak öğrenme ortamları sunmak, çocuklarımızı hayata hazırlayıp, tüm çocukların ilgi ve sevgisini kazanmak için varız
VİZYONUMUZ

En gelişmiş eğitim modelini uygulayarak, yaratıcı bireyler geliştirmek ve ekip ruhunu pozitif enerjiyle birleştirerek okul öncesi eğitimi toplumun tüm kesimlerinde yaygınlaştırmak
EĞİTİCİ ETKİNLİKLERİMİZ

* Serbest oyunlar
* Grup oyunları
* Plastik çalışmalar
* Kağıt kesme / yapıştırma / origami
* Ritm ve müzik eğitimi
* Şiir / bilmece / parmak oyunu
* Hikaye
* Konuya bağlı sohbet
* Sohbet
* Kukla
* Tiyatro
* Dramatizasyon
* Yaratıcı Drama
* Deney ve Gözlem
* Resim
* Hareket eğitimi
* Okula hazırlık çalışmaları

EĞİTİM SİSTEMİ

Okul öncesi eğitimin amaçlarından biri de çocuklarımızın, yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmektir Farklı düşünme, hayal kurma, sezgi, orjinallik ve yaratıcı düşüncenin en önemli noktalarıdır Bu amaç doğrultusunda, yaratıcılığın geliştirilmesinde çeşitli materyaller kullanılarak eğitim vermekteyiz
EĞİTİMİMİZİ OLUŞTURAN DİNAMİKLER

Büyük ve küçük çocukların oynayabileceği bahçe ve oyun alanı Geniş, ferah, aydınlık bir mekân Raflarda, dolaplarda saklanmayan, her an çocukların kullanımına hazır ilgi köşeleri, rengârenk, eğitici, sevimli oyuncaklar

Öğretmenler gözetiminde de olsa temel ihtiyaçlarını kendi görebilen, yemeğini kendisi yiyen, tuvalete kendisi giden, el yıkama alışkanlığı edinmiş çocuklar Düzenli, ama zorunlu olmayan uyku saatleri Kendine güvenen çocuklar Resim sehpalarında kil çalışmaları, baskı ve el işleri, boyalar, fırçalar, kalemler, rengarenk hamurlar, kalıplar Çocuğunuz sanatla çalışıyor Belki de evinizde bir ressam büyümekte

3 - 6 yaşındaki çocuğunuzun ilgi alanına göre halk oyunları, animasyon ve drama çalışmaları yapacağı etkinlikler Sistemli bir düşünce yeteneği Hafızayı, zekayı mantığı ve stratejiyi bir arada kullanmayı öğrenmek! Özel programıyla ilkokula hazırlık sınıfı Eğitimli, deneyimli, güler yüzlü, çocukla ve velisiyle sağlıklı bir iletişim kurmayı amaçlayan dinamik bir kadro

Kaynak : webrehberibiz - anaokulumorg - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com