Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ağrı, bölge, diyadin, ilköğretim, okulu, yatılı

Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Diyadin Ağrı

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Diyadin Ağrı

Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Hakkında - Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Tanıtım - Yanıçukur Saitbey Mezrası İlköğretim Okulu Resimleri - Yatılı İlköğretim Bölge Okulu İletişim Bilgileri

DİYADİN Yatılı İlköğretim Bölge Okulu TARİHÇESİ

YİBO’nun inşaatı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 19081965 yılında temeli atılmıştır Müteahhit Mehmet Kibaroğlu tarafından 15091969 yılında yaptırılarak eğitim öğretime başlamıştır Eğitim-öğretime Kars yetiştirme yurdundan 30, Diyadin ve Taşlıçay ilçelerinden 150 öğrenci olmak üzere toplam 180 öğrenci ile başlamış olup 1970-1971’de kapasitesi 520 öğrenciye çıkarılmıştır 1970-1975 eğitim-öğretim yılları arasında ilkokul olarak, 1975-1976 yılları arasında da ilk ve ortaokul olmak üzere yöreye hizmet etmiştir Halen Yatılı İlköğretim Bölge Okulu olarak Diyadin ve Taşlıçay ilçelerinin köylerinden gelen öğrencilere hizmet etmektedir

MİSYONUMUZ

Diyadin YİBO olarak Toplam Kalite Yönetimi çerçevesinde eğitimde kaliteyi artırmak Öğrencilerin bireysel ilgi ve yetenekleri göz önün de bulundurularak her bireyin sahip olduğu potansiyeli en üst seviyeye çıkarmak Yönetim ve eğitim personelinin yeterliliklerini artıracak mesleki becerilerini geliştirmek, SBS, OKS ve diğer sınavlara yönelik kurslar düzenlemek, okulumuzun Aile ortamını aratmayacak sıcak bir yuva haline dönüştürmektir Okulumuzda okuma-anlama ve kendini ifade edebilecek düzeyde öğrenciler yetiştirmek Okulumuzun Fiziki eksikliklerin tespit edilerek öğrencilerimizin faydalarına uygun hale getirmek, TKY yönelik çalışmalarda Başarılı olmak için ekip ruhunu yakalamak, Diyadin YİBO çalışanları olarak kendi alanlarımızda uzmanlaşmaktır Öğrencilerde ait olma duyusunu yakalamak için çalışmalar yapmak velilerimizin öğrencilerimizle ilgilenmelerini sağlamak için velileri bilgilendirmek, onları okula çekecek etkinlikler düzenlemek ve bu hedeflere oluşmak için kaynak kullanımda daha etkili ve verimli olmak amaçlanır

VİZYONUMUZ

İçinde yaşadığımız yüzyıla yakışır eğitim öğretim faaliyetleri alanında uluslar arası standartlara uygun yabancı dil, teknoloji ve bireysel gelişim alanlarında yeterli donanıma sahip, milli ve manevi değerler saygılı öğrenciler yetiştiren ve onları hayata hazırlayan Ülkemizin önde gelen Eğitim Kurumlarından biri olmaktır

Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Ağrı Diyadin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Yatılı İlköğretim Bölge Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: YATILI İLKÖĞRETİM BÖLGE OKULU

Adresi: YATILI İLKOĞRETİM BÖLGE OKULU

Telefon Numarası: 4725112419

Faks Numarası: 4725113218

E-mail Adresi : Bilgi Yok

Web Adresi :http://okulwebmebgovtr/04/02/116792/

biz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com