Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
gaziemir, gökçen, ilköğretim, izmir, okulu, sabiha

Sabiha Gökçen İlköğretim Okulu Gaziemir İzmir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sabiha Gökçen İlköğretim Okulu Gaziemir İzmir

Sabiha Gökçen İlköğretim Okulu Hakkında - Sabiha Gökçen İlköğretim Okulu Tanıtım - Sabiha Gökçen İlköğretim Okulu Resimleri - Sabiha Gökçen İlköğretim Okulu İletişim

Sabiha Gökçen İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz 1989 – 1990 eğitim –öğretim yılında Konak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olarak açıldı Gaziemir'in ilk bağımsız ortaokuludur Eğitim ve öğretime orta birinci sınıfa 3 şube ile başlayan okulumuz ilk mezunlarını 1991–1992 döneminde verdi Sekiz yıllık eğitime geçilen 1997–1998 yılına kadar toplam 1228 ortaokul mezunumuz olmuştur

1997–1998 eğitim öğretim yılında bir genelgenin zamanın İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından yanlış yorumlanması sonucu birinci sınıfa sadece 16 öğrenci kaydı yapılarak 8 yıllık eğitime geçildi Diğer okullardan da öğrenci akışının durmasıyla öğrenci sayımız hızla düştü 1997–1998 den günümüze kadar da 969 ilköğretim diplomalı mezunumuz olmuştur Ayrıca 1993–1997 yılları arasında okulumuzda ortaokulu dışarıdan bitirme sınavları yapılmış, bu dönem içinde sınavlara giren 507 adaydan 343 kişi başarılı olarak diploma almıştır

Yeni binamız 2007-2008 yılı ikinci kanaat döneminde hizmete girmiştir Doğal gazla ısınan okulumuzda internet bağlantısı olan 18 dersliği,3 idari odası, bilgi teknoloji sınıfı, rehberlik ve psikolojik danışma odası, spor salonu, engelli öğrenciler için rampa ve asansör mevcuttur Eski binamızda da ana sınıfı, kütüphane, fen teknoloji laboratuarı, teknoloji tasarım sınıfı ile eğitim ve öğretime devam etmektedir Okulumuz kamera ve alarm sistemi korumaktadır

Okulumuzun adı Ulu önder M Kemal Atatürk ün manevi kızı ve ilk pilot Sabiha Gökçen'den alınmıştır

Sabiha Gökçen İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Gaziemir
Okulun Telefonu: 2322510492
Okulun Faksı: 2322516285
Okulun Adresi: Yeşil Mah 56 Sok No:1/1 35410
Okulun Web Adresi: wwwsabihagokceniomebk12tr
Okulun E-Posta Adresi: sabihagokcen35@hotmailcom - 393050@mebk12tr
Okulun Müdürü: Süleyman UĞUZ
Okulun Ulaşım Bilgileri: Çağlar taksi durağı ve Mado Cafenin bulunduğu trafik ışıklarından yukarı doğru 100 metre ilerlediğinizde okulumuz sağdadır
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Sabiha Gökçen İlköğretim Okulu Resimleri :

biz - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com