Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ali, bayırlar, güzelbahçe, ilköğretim, izmir, okulu

Ali Bayırlar İlköğretim Okulu Güzelbahçe İzmir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ali Bayırlar İlköğretim Okulu Güzelbahçe İzmir

Ali Bayırlar İlköğretim Okulu Hakkında - Ali Bayırlar İlköğretim Okulu Tanıtım - Ali Bayırlar İlköğretim Okulu Resimleri - Ali Bayırlar İlköğretim Okulu İletişim

Ali Bayırlar İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

1964 yılında Kıbrıs’ta şehit düşen Yüzbaşı Cengiz TOPEL adına, Özel İdare tarafından bir ilkokul binası yapılmış, aynı binada 1972 yılında Güzelbahçe Ortaokulu açılmıştır İlkokul ve ortaokul 1983-1984 yılında Güzelbahçe 60Yıl İlköğretim Okulu olarak birleştirilmiş ve Unesco fonundan ilköğretim okulu binası olarak inşa edilen şimdiki 60Yıl Anadolu Lisesi’nin eğitim öğretim gördüğü binada hizmete girmiştirAynı binada Anadolu Lisesi açılması üzerine Ikademe tekrar eski binasına dönmüştür1986 yılına kadar 2 yıl, I ve IIkademe ayrı ayrı binalarda eğitim öğretime devam etmiştirAynı yıl hayırsever vatandaşımız Ali Bayırlar tarafından yaptırılan 9 derslikli binaya ortaokul taşınmış, böylece her iki kademe tekrar bir araya gelmiştir
1 Şubat 1988’de, “Kendi okulunu kendin yap” kampanyasına katılarak 9 derslikli binamızı yaptıran hayırsever vatandaşımız Ali BAYIRLAR’ın adı Valilik makamı tarafından okulumuza verilmiştir
Okulumuza , artan öğrenci sayısına cevap verebilmek için 1995 yılında 9 derslikli, şimdi C blok olarak adlandırılan bina ilave edilmiştir

GENEL BİLGİ
Okulumuz, mavi ile yeşilin buluştuğu bir ilçe olan Güzelbahçe’de , deniz kıyısında yer almaktadır
İlçemiz, İzmir Körfezi’nin güneyindedir İl merkezine uzaklığı 25 km’dir Doğusunda Narlıdere; batısında Urla; güneyinde Seferihisar ve Menderes ile çevrilidir 2003 yılında tümüyle yenilenen kıyı şeridi ve iskelesi , doğal güzellikleri , 5 özel okulu , 6 devlet okulu ile ilçemizde kooperatiflerin ve yeni yapılan sitelerin sayısı gün geçtikçe artmakta; buna paralel olarak okulumuza talep yoğunlaşmaktadır Okulumuza Yalı , Maltepe ve Siteler Mahallesi’nden öğrenci kabul edilmektedir

Ali Bayırlar İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Güzelbahçe
Okulun Telefonu: (232) 234 21 32 (pbx)
Okulun Faksı: (232) 234 21 32/8
Okulun Adresi: Yalı Mah Mithatpaşa Cad No:469 35310
Okulun Web Adresi: http://wwwalibayirlarilkogretimk12 tr
Okulun E-Posta Adresi: 334981@mebk12tr
Okulun Müdürü: Ahmet ALPASLAN
Okulun Ulaşım Bilgileri: İzmir Merkez Ve Üçkuyulardan Otobüs Ve Minibüs Mevcut
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Ali Bayırlar İlköğretim Okulu Resimleri :

biz - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com