Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
balıkesir, bigadiç, bilgileri, ilköğretim, mecidiye, okulu, şehitler

Mecidiye Şehitler İlköğretim Okulu Bilgileri Bigadiç Balıkesir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Mecidiye Şehitler İlköğretim Okulu Bilgileri Bigadiç Balıkesir

Balıkesir'deki İlköğretim Okulları Hakkında - Balıkesir Bigadiç'teki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Mecidiye Şehitler İlköğretim Okulu Tanıtımı - Mecidiye Şehitler İlköğretim Okulu Resimleri - Mecidiye Şehitler İlköğretim Okulu Hakkında

Okulumuzun Tarihçesi

KÖYÜMÜZDE DEVLET DENETIMI VE GÖZETIMI ALTINDA EGITIM-ÖGRETIM YAPILMAYA 1940 YILINDA ( SU ANKI KUR’AN KURSUNUN BULUNDUGU YERDE ) EGITMEN MEHMET ALI URAS TARAFINDAN BASLATILMISTIR ( MEHMET ALI URAS 1907 MECIDIYE DOGUMLU OLUP, SAVASTEPE EGITMEN KURSUNU BITIRDIKTEN SONRA 1940 ILE 1970 YILLARI ARASINDA 30 YIL BIR FIIL MECIDIYE KÖYÜ OKULUNA EGITIM-ÖGRETIM HIZMETI VERMISTIR 26021979 YILINDA VEFAT ETMISTIR MECIDIYEDE OKUL DENILINCE ILK AKLA GELEN DEGERLI BIR EGITIMCIDIR ) O DÖNEM YASI ILKÖGRETIME UYGUN OLANLAR GÜNDÜZ, YASI BÜYÜK OLANLAR ISE GECE OKULUNA GIDEREK KÖYÜMÜZDE ILK EGITIM-ÖGRETIME BASLANMISTIR

1940 YILINDA OKUL BASLAYAN ÖGRENCILER 3 SINIFTAN MEZUN OLMUSLARDIR ( YÖNETMELIK GEREGI ) 1940 YILINDAN SONRA 1945–1946 ÖGRETIM YILINA KADAR KUR’AN KURSUNUN OLDUGU YERDEKI BINADA EGITIM ÖGRETIM YAPILMISTIR

1945–1946 ÖGRETIM YILINDAN 1955–1956 ÖGRETIM YILINA KADAR KÖYÜMÜZÜN SICAK ÇESME MEVKII DENILEN YERDE ( KÖYÜMÜZÜN AKYAR KÖYÜ ÇIKISINDAKI VE SU ANKI HARMANLIK MEVKIINDE ) YAPILAN BINADA HIZMET VERILMISTIR BU BINA YAPI OLARAK ÇAMUR, TAS VE AHSAP OLARAK INSAAT EDILDIGINDEN KISA ZAMANDA YIPRANIP IHTIYACA CEVAP VERMEMISTIR BUNUN SONUCU OLARAK, KÖYLÜ OLARAK SU BASIMINA KADAR, DIGER KISIMLARINI DA DEVLETIMIZ GÜCÜYLE OLMAK ÜZERE, YARISI DOLGU, YARISI BODRUM KATI OLARAK KULLANILIR DURUMDA, TABAN VE TAVANLARI AHSAPTAN, 3 SINIFLI 1 ÖGRETMEN ODALI SEKLINDE YENI BIR BINA INSA EDILMISTIR KÖYÜMÜZ MEZARLIK YANANINDAKI INSA ETTIRILEN SU ANDAKI MEVCUT BINALARIN IÇINDEKI EN ESKI BINA OLAN BLOK BINAMIZDIR

ZAMANLA KÖYÜMÜZ NÜFUSUNUN ARTMASI SONUCU, MEVCUT BINA YETERSIZ BU BINAYA ILAVETEN ESKI BINANIN YANINA ( ARALARINDA 5 METRE MESAFE BULUNAN ) TABAN VE TAVANI BETONDAN, DUVARLARI TASTAN 2 SINIFLI, 1 ÖGRETMEN ODALI BINA IS GÜCÜ KÖYLÜ HALKI TARAFINDAN, MADDI IMKÂNLARI DEVLETIMIZ TARAFINDAN KARSILANARAK ILAVE BINA YAPILMISTIR BU BINA 1972–1973 ÖGRETIM YILINDA HIZMET GIRMISTIR

KÖYÜMÜZDE NÜFUSUN GEREGI, ZAMANIN GEREGI ORTAOKULA IHTIYAÇ DUYULMUSTUR BU YÖNDE YAPILAN BASVURULAR SONUCUNDA ILKOKULUN EK BINASINDA 1979 YILINDA KÖYÜMÜZDE ORTAOKUL AÇILMISTIR ( BU BINADA 1988–1989 ÖGRETIM YILINA KADAR EGITIM DEVAM ETMEK ZORUNDA KALMISTIR )

KÖYÜMÜZDEKI MEVCUT OKUL BINALARI IHTIYACA CEVAP VERMEMESI NEDENIYLE ILKOKUL ARSASININ HEMEN BITISIGINDEKI ALAN ORTAOKUL ARSASI OLARAK TAHSILÂTI YAPTIRILMISTIR BU ARSA ÜZERINE SU BASIMINA KADAR KÖYLÜ GÜCÜ ILE DIGER BÖLÜMÜ DEVLETIMIZIN IMKÂNLARI ILE YENI BINA YAPTIRILMISTIR ( 2 KATLI, 6 DERSLIKLI, 2 IDARE ODASI, BODRUM KATTA BIR KÖMÜRLÜK ILE BIR ADET ARSIV ODASI MEVCUTTUR ) ORTAOKUL BU BINAYA 05121988 TARIHINDE TASINARAK EGITIM-ÖGRETIMINI BU BINADA SÜRDÜRMEYE BASLAMISTIR BU TARIHTEN SONRA KÖYÜMÜZ OKULLARININ BINA SORULARI ÇÖZÜMLENEREK OKULLAR UYGUN SARTLARDA ÇALISMA IMANLARINA KAVUSMUSTUR

1990–1991 ÖGRETIM YILINDA BAKANLIGIMIZIN EMIRLERI ILE KÖYÜMÜZDEKI ILKOKUL ILE ORTAOKULUN BIRLESTIRILMESI ILE OLUSAN ILKÖGRETIM OKULU KONUMUNA GETIRILMISTIR IKI OKUL ARASINDA IHATE DUVARI KALDIRILARAK EKSIK BÖLÜMLERI TAMAMLANARAK IKI OKULUN BAHÇESI TEK BIR OKUL GÖRÜNÜMÜ KAZANDIRILISTIR

OKULUMUZUN 2 KADEMESI MECIDIYE KÖYÜ ÖGRENCILERINE EGITIM-ÖGRETIM VERDIGI GIBI ÇEVRE KÖYLERDEN GELEN ELYAPAN VE DİKKONAK KÖYÜ ÖGRENCILERINE EGITIM-ÖGRETIM IMKÂNI SAGLAMAKTADIR

VİZYONUMUZ

Yatay Kaydırma: Her açıdan dengeli, hoşgörülü, kendini gerçekleştiren, değerlerine sahip çıkan bir gençliğin oluşmasında merkez olmaktır

Mecidiye Şehitler İlköğretim Okulu Balıkesir Bigadiç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Mecidiye Şehitler İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Mecidiye Şehitler İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Mecidiye Şehitler İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Mecidiye Şehitler İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: MECİDİYE ŞEHİTLER İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Mecidiye Köyü Bigadiç Balikesir

Telefon Numarası: 2666432027

E-mail Adresi: 241511@mebk12tr

Web Adresi: BALIKESİR - BİGADİÇ - Mecidiye Şehitler İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com