Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
alanyalı, güzelbahçe, ilköğretim, izmir, msaadet, oğlu, okulu

M.Saadet Alanyalı Oğlu İlköğretim Okulu Güzelbahçe İzmir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

M.Saadet Alanyalı Oğlu İlköğretim Okulu Güzelbahçe İzmir

MSaadet Alanyalı Oğlu İlköğretim Okulu Hakkında - MSaadet Alanyalı Oğlu İlköğretim Okulu Tanıtım - MSaadet Alanyalı Oğlu İlköğretim Okulu Resimleri - MSaadet Alanyalı Oğlu İlköğretim Okulu İletişim

Saadet Alanyalı Oğlu İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuzu İzmir'in saygın insanlarından Mustafa ALANYALIOĞLU 'nun eşi Saadet ALANYALIOĞLU eşi ve kendisi adına yaptırmıştır 1999 yılı Kasım ayında başlayan ve bugün kullanılmakta olan okul inşaatı 2000 yılı Aralık ayında bitmiş olup 15022001 günü zamanın Milli Eğitim Bakanı Sayın Metin BOSTANCIOĞLU tarafından açılışı yapılmıştır Hayırsever sayın Saadet ALANYALIOĞLU tarafından kendisi ve eşi adına yaptırılan okulumuzun tüm donatımı da yine hayırseverce karşılanmıştır Sıra, masa, bilgisayar, fotokopi, yazı tahtası ve gerekli tüm donatım malzemeleri yine hayırsever tarafından karşılanmıştır Bugün bile yeni gereksinimler için halâ yardımlarını sürdürmektedir

Ayrıca okulumuzun yapımını üstlenen aynı zamanda hayırseverimizin kız kardeşinin çocukları da olan ÖRGE İnşaat sahipleri mühendis Erkan ÖRGE ve mimar Halim ÖRGE kardeşlerin de büyük emek, özveri ve katkıları sayesinde mükemmele yakın bir eser ortaya çıkmıştır

Okul bahçesine ayrıca iki de öğretmen lojmanı yaparak eğitime olan ilgi ve sevgilerini de göstermişlerdir O günkü fiyatlarla maliyetinin 315 milyar TL'nin üzerinde olduğu tahmin edilmekte olup daha sonraları çeşitli donatım malzemeleri yine hayırsever tarafından karşılanmıştır

Okulumuz iki katlı olup 720x2=1440 metrekarelik bir ana bina, 40 metrekarelik bir iş atölyesi ve 20 metrekarelik bir kantinden oluşmaktadır

Ana binada 11 derslik, 1 ana sınıfı, 1 fen laboratuarı, 1 çok amaçlı salon, 2 yönetim odası, 2 öğretmen çalışma odası, 1 öğrenci işleri ve araç odası, 1 beden eğitimi ve spor odası 1 kütüphane vardır

Okulumuz toplam 5010 metre kare arsa üzerine kurulu olup yaklaşık 3500 metrekare basketbol, hentbol, voleybol ve çocuk parkı olarak kullanılan oyun alanına sahiptir
Okul uygulama bahçesinde 20 kadar eskiden dikilmiş sarıçam, 10 kadar fıstık çamı ağacı, 7 adet zeytin ağacı ve okul müdürü Arif BAŞAR tarafından 1987 yılı ve sonraki yıllarda dikilmiş ve bugün fıstık alınabilen 40 kadar fıstık çamı vardır Okul uygulama bahçesinde 10 türden yaklaşık 100 kadar ağaç ve bitki çeşidi vardır

MSaadet Alanyalı Oğlu İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Güzelbahçe
Okulun Telefonu: 232 23676141
Okulun Faksı: 232 23676143
Okulun Adresi:
Okulun Web Adresi: http://wwwmsalanyalioglumebk12tr/
Okulun E-Posta Adresi: ms_alanyalioglu@hotmailcom
Okulun Müdürü: Hİsmail YELEĞEN
Okulun Ulaşım Bilgileri: İzmir Merkez Ve Üçkuyulardan Otobüs Ve Minibüs Mevcut
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

MSaadet Alanyalı Oğlu İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberibiz - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com