Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
güzelbahçe, ilköğretim, izmir, kazım, okulu, paşa, vali

Vali Kazım Paşa İlköğretim Okulu Güzelbahçe İzmir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Vali Kazım Paşa İlköğretim Okulu Güzelbahçe İzmir

Vali Kazım Paşa İlköğretim Okulu Hakkında - Vali Kazım Paşa İlköğretim Okulu Tanıtım - Vali Kazım Paşa İlköğretim Okulu Resimleri - Vali Kazım Paşa İlköğretim Okulu İletişim

Vali Kazım Paşa İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

İzmir Valiliği sırasında hemen hemen her ilçede bir okul yaptıran Kazım(Dirik)PAŞA Okulumuzu da bu sıralarda yapmıştır Yapımına 1930 yılında başlanan Okul devlet millet işbirliği ile yapılmıştır Bizzat kendisi her gün at sırtında İzmir’den Güzelbahçeye gelerek çalışmaları ve okulun yapılmasını yerinde denetlemiştirOkulun alt katı taş duvar olarak yapılmış yaklaşık duvar kalınlığı 90 cm dirAlt taban tahta ray demirleri üzerine yapılan 2 kat ise yığma tuğladan yapılmıştır O gün yapılan kapılar halen orijinal olarak 1mm şaşmadan halen durmaktadır
1933 yılında faaliyetine 5 sınıflı ve işlikleri olan bir İlkokul olarak açılan okulumuz bugün ek binası ile birlikte 18 derslik işlik ve laboratuarlarla 25 öğretmen 2 Yardımcı Personel 486 öğrenci ile Eğitim-Öğretime devam etmektedir

Vali Kazım Paşa İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Güzelbahçe
Okulun Telefonu: 232 234 44 21
Okulun Faksı: 232 234 26 08
Okulun Adresi: Atatürk Mh 555 Sk No:1
Okulun Web Adresi: wwwvalikazimpasak12tr
Okulun E-Posta Adresi:
Okulun Müdürü: Haluk GÜR
Okulun Ulaşım Bilgileri: İzmir Merkez Ve Üçkuyulardan Otobüs Ve Minibüs Mevcut
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Vali Kazım Paşa İlköğretim Okulu Resimleri :

biz - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com