Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
alirıza, altıntaş, antalya, ilköğretim, merkez, okulu

Alirıza Altıntaş İlköğretim Okulu Merkez Antalya

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Alirıza Altıntaş İlköğretim Okulu Merkez Antalya

Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Alirıza Altıntaş İlköğretim Okulu Hakkında - Alirıza Altıntaş İlköğretim Okulu Resimleri - Antalya Merkezdeki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Alirıza Altıntaş İlköğretim Okulu Bilgileri

ALİ RIZA ALTINTAŞ İLKÖĞRETİM OKULU

Okulumuz 1975 yılında Sütçüler-Yedikuyular İlkokulu adıyla ,Kemal AKBIYIK tarafından bağışlanan 6 dekarlık arsada Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yaptırılan 5 derslikli binada hizmete açıldı Daha sonra Ali Rıza Altıntaş'ın yeniden inşa etmesiyle okulun adı Ali Rıza Altıntaş olarak değiştirildi

Ali Rıza Altıntaş'ın Hayatı

Antalya ilinin Akseki ilçesinin Alan köyünde 12 Aralık 1933 yılında doğdu Babası Mehmet Reşit ALTINTAŞ, annesi ise Hatice ALTINTAŞ'tır Fakir bir ailenin oğlu olan Ali Rıza bey Çocukluk yıllarını yokluk içinde geçirdi 4 yaşındayken babasını kaybeden Ali Rıza Bey'in geçimini annesi sağlıyordu Köyün ileri gelen ailelerin yanında çalışarak evin geçimin sürdürdü Ali Rıza ALTINTAŞ'ta küçük yaşta simit satmaya başlayarak eve katkıda bulunduOkul yıllarında geçen başarılı dönemin ardından öğretmen oldu Doğu bölgelerinde görev yaptı Urfa-Siverek, Diyarbakır gibi şehirlerde görev yaparak memuriyetini Antalya da tamamladı Hep bir okul kurma hayali olan Ali Rıza Altıntaş'ın bu hayali bu okulu yaptırmakla gerçek oldu

Alirıza Altıntaş İlköğretim Okulu Antalya Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Alirıza Altıntaş İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Alirıza Altıntaş İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Alirıza Altıntaş İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Alirıza Altıntaş İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ALİRIZA ALTINTAŞ İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: SÜTÇÜLER MAH6532 SOKN:1

Telefon Numarası: 2423250085

E-mail Adresi:Bilgi Yok

Web Adresi:Alirıza Altıntaş İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com