Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ilköğretim, izmir, kemalpaşa, okulu, pakmaya

Pakmaya İlköğretim Okulu Kemalpaşa İzmir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Pakmaya İlköğretim Okulu Kemalpaşa İzmir

Pakmaya İlköğretim Okulu Hakkında - Pakmaya İlköğretim Okulu Tanıtım - Pakmaya İlköğretim Okulu Resimleri - Pakmaya İlköğretim Okulu İletişim

Pakmaya İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

OKULUMUZUN TARİHÇESİ Arsanın Temin Edilişi : Kemalpaşa Sıracevizler Mevkiinde bulunan vatandaşlar, kendi aralarında okul yaptırmak ve okul arsasını temin etmek maksadıyla dernek kurmuşlar, imar planında eğitim yeri olarak ayrılmış bulunan, tapuda 501-3 pafta,136 ada, 6 parselde tescilli 2008 m² olan şimdiki okul arsasının alınmasına karar vermişlerdir

Arsanın tamamının 68640000 TL bedelle satın alınması hususunda taraflar arasında anlaşmaya varıl- mıştır Okul arsasının mülkiyeti özel idareye verilmek üzere arsa bedelinin 48640000 lirası Özel İdare Mü- dürlüğü il bütçesinden karşılanmıştır 20000000 lirası da okulu yaptırmayı üzerine alan merkezi İstanbulda bulunan Asil Gıda ve Ticaret AŞ tarafından bağış olarak karşılanmıştır

İnşaatın Başlaması ve Bitirilmesi : Okul inşaatına 22 Mart 1989 tarihinde başlanmış, 1 Kasım 1989 tarihinde projenin tamamı bitirilerek protokol anlaşmasına göre şirket tarafından taahhüt edilen malzemelerle birlikte Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilmiştir

Okulun Yapılması : Beş derslikli, iki katlı, betonarme karkas modeli 10415 okul binası ve öğretmen lojmanının tamamı Asil Gıda ve Kimya AŞ tarafından yapılmış ve Milli Eğitim Müdürlüğüne bağış olarak devredilmiştir Projenin tamamı 350000000 TLye malolmuştur Okulun İsmi : Asil Gıda ve Kimya AŞnin isteği doğrultusunda Pakmaya İlkokulu olarak kabul edil- miştir
Okulun Eğitim ve Öğretime Açılması : Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğünün 14 Kasım 1989 tarih ve 20980 sayılı yazılarına ek olan Bakanlık Olurlarıyla, okulun 1989-1990 Eğitim-Öğretim yılında eğitim öğretime açılmasına karar verilmiştir Okul, 20 Kasım 1989 tarihinde eğitim ve öğretime baş- lamıştır

İlköğretim Okuluna Dönüşmesi : Asil Gıda ve Kimya AŞnin 1995 yılının yaz aylarında okula 3 kat ilave etmeleriyle 1995-1996 eğitim-öğretim yılında İlköğretim Okuluna dönüştürülmüş, o tarihten bu yana Pakmaya İlköğretim Okulu olarak eğitim ve öğretim hizmetlerini sürdürmektedir
Okulumuz Kemalpaşanın ana caddesi olan İsmet İnönü Caddesi üzerindedir Okulumuzda ikili eğitim öğretim yapılmaktadır

Okulumuz, 2004-2005 eğitim öğretim yılında TEDP uygulanan Pilot Okul olarak seçilmiş olup, halen pilot okul uygulaması devam etmektedir
Okulumuzun her sınıfında tepegöz, VCD oynatıcı, televizyon, internet erişimli bilgisayar mevcut olup öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur Bilgi Teknolojisi sınıfı, Ulaştırma Bakanlığı UBAK Pro-jesi kapsamında yenilenmiştir

Pakmaya İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Kemalpaşa
Okulun Telefonu: 232 8782830
Okulun Faksı: 232 8788687
Okulun Adresi: pakmayaiöo@hatmailcom
Okulun Web Adresi: wwwpakmayaioomebk12tr
Okulun E-Posta Adresi:
Okulun Müdürü:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Pakmaya İlköğretim Okulu Resimleri :

biz - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com