Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
balıkesir, bilgileri, cumhuriyet, ilköğretim, okulu, sındırgı

Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgileri Sındırgı Balıkesir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgileri Sındırgı Balıkesir

Balıkesir'deki İlköğretim Okulları Hakkında - Balıkesir Sındırgı'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Cumhuriyet İlköğretim Okulu Tanıtımı - Cumhuriyet İlköğretim Okulu Okulu Resimleri - Cumhuriyet İlköğretim Okulu Hakkında

GENEL BİLGİ
OKULUN TARİHÇESİ

1926 yılında bugünkü Kurtuluş ilkokulunun yerinde öğretim gören RÜŞTİYE mektebinde bir kısım öğretmen kadrosu öğretmen ile beraber REDİF (askerlik şubesi) Teşkilatı binası olan yerde NUMUNE MEKTEBİ adı ile öğretime başlamıştı NUMUNE MEKTEBİ 1926 dan 1928 e kadar eski Türkçe öğretim yaptı 1928 yılında HARF DEVRİMİ ile beraber yeni Türkçe okuma- yazmayan geçti bu dönemde okulda bulunan Muallimler yeni öğretim sisteminde çalıştırılmak üzere kursa tabi tutuldular
KURSA KATILAN ÖĞRETMENLER: Şükrü BEY:Okul müdürü -M Necati ÖZKUL: Muhakkaki ahlak- Hıfzı ÖNER:Hesap'ı Hendese Ziya HAZAR:Tahriri imla(kompozisyon)- Kemal Bey:Fransızca- Hafız Mustafa GÜNER:Kuran-ı Kerim okul yakın köylerden öğrenci kaydı yapmıştır öğretim süresi 6 yıl olup günde 45 er dakikalık ders yapılırdı okul 10 eylülde açılır haziran ayının başında kapanırdı

Kimsesiz öğrenciler için okulun güneyinde bulunan (şimdiki ziraat mühendisliği binası) bina yemekhane ve yatakhane olarak kullanılırdı Bu öğrencilerin gereksinimlerini köylüler karşılıyorduBu mektebin adı harf devriminden sonra İnönü okulu olarak değiştirilmiştir Aynı yerde 1952 yılına kadar çeşitli öğretmen kadroları ve değişik programlar ile eğitim ve öğretim sürdürülmüştür
1952 de inşaatı biten şimdiki binasında 1953 -1954 öğretim yılında faaliyete geçmiştir İlk tahsil bitirme şahadet name defterinden edilen bilgilere göre numune mektebinin adı birinci ilkokul olarak bilinmektedir

1941-1942 yılından itibaren İnönü ilkokulu adı altında kayıtlara geçmektedir Bu isim 1956-1957 yılında cumhuriyet ilkokulu olarak değiştirilmiştir, şimdi aynı isim adı altında öğretime devam edilmektedir

Okulumuz 3 katlı inşa edilmiş 8 dershaneliydi Daha sonraları Zemin kat ve 1 kattaki müzeler bölünerek sınıf sayısı 10 a yükseltilmiştir
Okulumuz, ilçemizin Camicedid Mahallesinde ve merkezi bir yerde kurulmuşturBu nedenle MAARİFMEMURU bu okulda oturur, aynı zamanda bu okulun BAŞÖĞRETMENLİĞİNİ de yapardı
Hem Maarif Memuru hem de başöğretmen olarak çalışanlar şunlardır: ŞÜKRÜ BEY- ALİ KADRİ BALKAN- CAVİT TATLIDİL- İBRAHİM ETHEM KADIOĞLU
Daha sonraları Maarif Memurluğu; İLKÖĞRETİM MÜDÜRLÜĞÜ, Baş Öğretmenlik

1953-1954 yılında inşaat biterek yeni okul ile eğitime başlanmıştır 21994-1995 Eğitim ve Öğretim Yılında okulumuz İkili öğretim olarak 8 yıllık ilköğretime dönüşmüştür ve halen burada Eğitim ve Öğretime devam etmektedir
Okulumuz bünyesinde 14 derslik 14 Şube, 1 Müdür Odası+Müdür Yardımcısı odası 1 Bilgisayar Laboratuar,1 Sosyal Bilgiler Salonu, 1 İş atölyesi, 1 Arşiv, 1 Spor Malzemeleri Deposu,1 Rehberlik Odası 1 Öğretmen odası ve okul önündeki binada ise 1 kız-erkek öğrenci Tuvaleti1 Kantin mevcuttur

MİSYONUMUZ

Atatürk İlke ve İnkılâplarını özümsemiş, ulusal değerlerini bilen ve koruyan bilim ve teknolojiden sonuna kadar yararlanan, kendi başarısını toplum başarısı olduğunun bilincinde paylaşımcı, üretken ve hoşgörülü bireyler yetiştirmektir

VİZYONUMUZ

Sındrgı Cumhuriyet İlköğretim Okulunu; çalışanlarının mükemmel yolculuklarında tam katılım bilinciyle, önce bölgede sonra Türkiye'de ve nihayet dünyada bir numara yapmaktır
Cumhuriyet İlköğretim Okulu Balıkesir Sındırgı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Cumhuriyet İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: CUMHURİYET İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: CAMİCEDİT MAH ATATÜRK CADPTT KARŞISI

Telefon Numarası: 2665161253

Faks Numarası: 2665161600

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi: BALIKESİR - SINDIRGI - Cumhuriyet İlköğretim Okulu <

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com