Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
balıkesir, bilgileri, ibiller, ilköğretim, okulu, sındırgı

İbiller İlköğretim Okulu Bilgileri Sındırgı Balıkesir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İbiller İlköğretim Okulu Bilgileri Sındırgı Balıkesir

Balıkesir'deki İlköğretim Okulları Hakkında - Balıkesir Sındırgı'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Ibiller İlköğretim Okulu Tanıtımı - Ibiller İlköğretim Okulu Okulu Resimleri - Ibiller İlköğretim Okulu Hakkında

MiSYONUMUZ-VİZYONUMUZ

Sındırgı İbiller İlköğretim Okulu Olarak vizyonumuz:

*Okulumuzda, öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin

*Okulumuzda öğretmen- veli- öğrenci arasıdaki dayanışma ve güven daha sağlam olsun

* Her veli, öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin

*Okulumuzda öğretenler ve öğrenenler, birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişimine yardımcı olmak için empati ve iletişimin önemine inansın

Gerekenleri yerine getirmede endişeleri olmasın,

*Tüm okul personeli, her gün daha iyiye ve daha güzele ulaşmak için çalışsın

Sındırgı İbiller İlköğretim Okulu Olarak Misyonumuz:

* Öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını göz önünde bulundurarak, kendi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak,

* Öğrencilerimizi duygu ve düşüncelerini özgürce ifade edebilen bireyler olarak yetiştirmekBunu sağlamak için düşüncelerini özgürce ifade edebilecekleri ortamlar oluşturmak,

* Bütün öğrencilerimize bilgiyi hazır olarak sunmak yerine bilgiye ulaşma yollarını yani öğrenmeyi öğrenmelerini sağlamak,

*Öğrencilerimizi bilgi çağının gereklerinden olan bileşim teknolojilerinden faydalanmalarına imkan sağlamak

*Öğrencilerimizi okulumuzun eğitim çalışmalarını bilimin ve insanlığın ortak değerlerinden sayan, kendini geliştiren ve toplumu ileri götüren güç olarak yetiştirmek,

*Öğrencilerimizi,öğretmenlerim izi,yöneticilerimizi 21yüzyıla hazırlamak,
Çağdaş uygarlık yolunda bilimi yol gösterici olarak görmek,Bunun için varız ve çalışmaktayız
İBİLLER İLKÖĞRETİM OKULUNUN TARİHÇESİ

Okulumuz adını köyden almıştır1700’lü yıllarda tuz yüklü deve katarlarıyla köyün bulunduğu yerden geçen deveciler bir keçinin çalılıklar arasın da kaybolduğunu görürlerKaybolan keçinin bir başka gün aynı yerden çıktığını görürler Orayı araştırdıklarında bol bir suya rastlarlarBu su halen köyün ortasında bulunan ve acı su olarak bilinen sudurBurayı kutsal sayan deveciler burada konaklamaya başlarlarDevenin Arapça adı ibil olduğundan köyün adı İbiller, okulumuzun adı da İbiller İlköğretim Okulu olmuştur
Okulumuz 1932 yılında ilkokul olarak açılmış, ilk mezunlarını 1937’de vermiştir İlkokul binası ilk açıldığında eğitim öğretime cami adasında başlanmıştırBeş yıl eğitim öğretim burada sürdürülmüş ve ilk mezunlarını, 1935 yılında devletin yapmış olduğu okul binasına taşındıktan sonra 1937 yılında vermiştir
Şuanda kullanmakta olduğumuz bina Köy Tüzel Kişiliği’ne ait olup, 1979 yılından 1993 yılına kadar ortaokul olarak kullanılmıştır İlk mezunlarını 1982 yılında vermiştir
Daha önceleri iki ayrı binada ve iki ayrı bahçede ortaokul ve ilkokul olarak eğitim öğretime devam ederken iki okul arasındaki yol köy muhtarlığı tarafından iptal edilip iki bahçe birleştirilmiştir1993 yılında iki okul binası aynı bahçede olduğu için ilköğretime dönüştürülmüştür Bu yıldan itibaren çevre köylerde bulunan öğrencilerde taşınarak taşımalı eğitim öğretime geçilmiştir 1999-2000 eğitim öğretim yılı sonuna kadar taşımalı eğitim veren okulumuz 2000-2001 eğitim öğretim yılında öğrenci bünyesinin küçültülmesi nedeniyle norm kadro fazlası öğretmenlerin tayinlerinin çıkmasıyla iki öğretmenli (1/2/3ve 4/5) birleştirilmiş sınıflı ilköğretim okulu olarak eğitim öğretime devam etmiştir
2002-2003 Eğitim öğretim yılında kapalı olan okulumuz 2003-2004 eğitim öğretim yılında Köy Tüzel Kişiliğine ait olan Ortaokul binasında tek öğretmenli1/2/3 birleştirilmiş sınıf uygulamalı olarak tekrar eğitim öğretim vermeye başlamıştır
2006-2007 eğitim öğretim yılında ana sınıfının açılmasıyla okulumuzda bir kadrosuz usta öğretici ve kadrolu müdür yetkili sınıf öğretmeni ile eğitim öğretim sürdürülmüştür
2007-2008 eğitim öğretim yılına anasınıfında 10 öğrenci ve 1/2/3/A sınıfında ise 14 öğrenci ile eğitm öğretime devam etmektedir
Okulumuzda ayrıca kütüphane,harita odası, fen laboratuar malzemelerinin bulunduğu oda ve de etkinlik sınıfı bulunmaktadırOkul bahçesinde çocuk parkı,uygulama bahçesi bulunmaktadırUygulama bahçesinde mevsim sebzeleri yetiştirilmektedir
2009/2010 eğitim öğretim yılına anasınıfında 12 öğrenci ve 123/A sınıfında ise 8 öğrenci ile eğitim öğretime devam etmektedir

2011-12 eğitim öğretim yılında anasınıfımız olmayıp, 1-2-3/A sınıflarında toplam 11 öğrenci bulunmaktadır

Ibiller İlköğretim Okulu Balıkesir Sındırgı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Ibiller İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Ibiller İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Ibiller İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Ibiller İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: IBİLLER İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: İBİLLER KÖYÜ

Telefon Numarası: 2665215017

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi: BALIKESİR - SINDIRGI - İbiller İlköğretim Okulu <

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com