Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
akıncı, balıkesir, bilgileri, ethem, ibrahim, ilköğretim, okulu, sındırgı

İbrahim Ethem Akıncı İlköğretim Okulu Bilgileri Sındırgı Balıkesir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İbrahim Ethem Akıncı İlköğretim Okulu Bilgileri Sındırgı Balıkesir

Balıkesir'deki İlköğretim Okulları Hakkında - Balıkesir Sındırgı'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Ibrahim Ethem Akıncı İlköğretim Okulu Tanıtımı - Ibrahim Ethem Akıncı İlköğretim Okulu Okulu Resimleri - Ibrahim Ethem Akıncı İlköğretim Okulu Hakkında

[ Okulumuz Hakkında ]

Okulumuz 2000 yılına kadar Özel İdare tarafından kamulaştırma işlemleri yapılmış,2000 yılında 8 yıllık kesintisiz temel eğitim kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Tip Proje dahilinde Kibar oğlu İnşaat Firmasına 720 öğrencilik olarak ülke genelinde sınırlı sayıda İlimiz dahilinde de Gönen ve Edremit(Güre) ile birlikte 3 okuldan biri olarak

İşe Başlama:04082000

İş Bitimi :15062002

İhale Bedeli:623500000000- (2000 Yılı Bayındırlık Birim Fiyatı)

İhale Bedeli:1265705000000- (2002 Yılı Bayındırlık Birim Fiyatı)

Arsa Alanı :17888-m2

Okul Bina Alanı :6000-m2 olup, 24 derslik,kütüphane,2 laboratuar,2 işlik 1 müzik odası 1 resim atölyesi 1 bilgisayar laboratuarı çok amaçlı salon , spor kopleksi, sığınak ,spor odası toplam 49 bölüm: Kibar oğlu İnşaat Şirketinin dürüstlüğü ve sorumlu Mimar Mühendis Fahrettin DOLAR’ın titiz çalışmaları ile 2001-2002 Öğretim yılı başında Eğitim-Öğretime hazır hale getirilmiştir

2001-2002 Öğretim yılında Kurtuluş Savaşı yıllarında Demirci Kaymakamı olarak görev yapan aynı zamanda bölgemizde oluşturduğu Kuva-yı Milliye Ordularına komutanlık yaparak bölgemizin ve ülkemizin kurtuluşuna temel teşkil eden büyük mücahit İbrahim Ethem Akıncı’nın adını alan okulumuz İlçemizin ve köylerimizin öğrenci yoğunluğunu azaltarak 484 taşımalı toplam 600 öğrenci, 24 öğretmen, 2 hizmetli ve 1müdür vekili ile eğitim öğretime açılmıştır 2001-2002 öğretim yılında 111 öğrenci mezun olup bu öğrencilerin tamamı İlçemizdeki Liselere kayıtlarını yaptırmış olup bir üst öğrenimine devam etmektedir

2002-2003 Öğretim yılına ise 24 taşıma merkezinden 28 taşıma aracıyla 563 taşımalı toplam 699 öğrenci 25 sınıfta 1 müdür,1 müdür yardımcısı 28 öğretmen 3 hizmetli 1 memur ile eğitim öğretime başlamış olup okulumuzda eğitimin kalitesini TSE ve İSO 9005 ve diğer kalite ölçen kuruluşların standardına ulaştırmak için yoğun çaba içersindeyiz

2005-2006 öğretim yılında 24 taşıma merkezinden 31 taşıma aracı ile 507 taşımalı toplam610 öğrenci 25 sınıfta 1 müdür,2 müdür yardımcısı 32 öğretmen,1 hizmetli ile eğitime devam etmiştirYıl sonuna gelindiğinde okulumuzdan 1öğrencimiz AÖL,22 öğrenci de değişik AML’lerini kazanmış,7 öğrenci bursluluk sınavını, 20 öğrencimiz de yatılılığı kazanmıştır 93 mezun olan öğrenciden 78 öğrencimiz bir üst öğrenim kurumuna kayıt yaptırarak öğrenimine devam etmektedir

2006-2007 Eğitim Öğretim yılına gelindiğinde ise taşıma merkezlerinin üçü diğer köylere taşıması planlandığından 21 taşıma merkezi 27 araçla 418 öğrenci okulumuza taşıma ile gelmektedirMerkezden gelen 85 öğrenci ile toplam 503 öğrenci,13 anasınıfı öğrencisi ve 8 özel alt sınıf öğrencisiile toplam 524 öğrenci mevcudumuz ile eğitime devam etmekteyiz

2011-2012 Eğitim ve Öğretim yılında ise

Okulumuza ait lojman yoktur Okulumuzun fuel-oil yakıt sistemi katı yakıt (kömür) olarak değiştirilmiştir Öğle yemeği, ilçedeki diğer taşımalı eğitim merkezlerinde olduğu gibi Balıkesir merkezli bir yemek catering şirketinden temin edilmektedir "Okulumuz Nerede?" bölümündeki haritanın yardımı ile okulmuzun ilçede tam olarak nerede olduğu öğrenilebilir

Ibrahim Ethem Akıncı İlköğretim Okulu Balıkesir Sındırgı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Ibrahim Ethem Akıncı İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Ibrahim Ethem Akıncı İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Ibrahim Ethem Akıncı İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Ibrahim Ethem Akıncı İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: IBRAHİM ETHEM AKINCI İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: ÇAVDAROĞLU MAHYAZILI KAVAK MEVKİİ

Telefon Numarası: 2665165707

Faks Numarası: 2665165708

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi: BALIKESİR - SINDIRGI - İbrahim Ethem Akıncı İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com