Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
antalya, ayanoğlu, ilköğretim, kemal, merkez, mustafa, okulu

Mustafa Kemal Ayanoğlu İlköğretim Okulu Merkez Antalya

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Mustafa Kemal Ayanoğlu İlköğretim Okulu Merkez Antalya

Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Mustafa Kemal Ayanoğlu İlköğretim Okulu Hakkında - Mustafa Kemal Ayanoğlu İlköğretim Okulu Resimleri - Antalya Merkezdeki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Mustafa Kemal Ayanoğlu İlköğretim Okulu Bilgileri

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

1OKULUMUZUN YERİ;
Okulumuz o zaman ki adıyla Antalya/M Alan Mahallesi, şimdi ise Antalya Merkez Güzel Oluk Mahallesi,9 Eylül Caddesi,numara 93posta adresindedir
Şehir Merkezinin doğu kısmında;Topçular,Demirci Kara yolu üzerinde olup Antalya Serik asfaltına 3,5kmuzaklıktadır

2OKULUMUZUN ADI NEREDEN GELMEKTEDİR;
Okulumuz o zamanki mahalle sakinlerinden, daha sonra
Demirci Kara Mahallesi, Ayanoğlu Sokak 10 Numara da ikamet eden ;1338 Antalya doğumlu Mustafa Kemal AYANOĞLU’nun bağışladığı 20 dekar arsa üzerine yapıldığı için;Okulumuz Mustafa Kemal AYANOĞLU’na izafeten AYANOĞLU İLKOKULU adını almış,Ülkemizin 8 yıllık kesintisiz, zorunlu eğitime başlamasıyla 1998 Yılında AYANOĞLU İLKÖĞRETİM OKULU olmuştur2008'de ise Mustafa Kemal Ayanoğlu adını almıştır

3OKULUMUZUN TARİHÇESİ;

Okulumuz 1969-1970 Öğretim Yılında hizmete girmiştir
Okul Binası Devlet ve Halk işbirliği ile ortada bir salon, kenarlarında 4 dershane ve karşılıklı birer oda şeklinde yapılmıştır1973-1974 Öğretim Yılında salon bölünerek Dershane sayısı 5’e çıkarılmıştır1986 yılında 3 dershane ve bir odadan oluşan ek bina yapılmıştır2000-2001öğretim yılında okul binamız onarımdan geçirilerek yenilenmiştir2001-2002 öğretim yılında hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla okulumuza fen laboratuarı kazandırılmıştırYine aynı yıl içinde okul kütüphanesi düzenlenerek öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin hizmetine sunulmuştur2006 yılında okul aile birliğinin katkıları ve Milli Eğitim Müdürlüğü'nün girişimi ile ulaştırma bakanlığı tarafından bilgisayar ve teknoloji sınıfı hazırlanarak öğrencilerimimzin hizmetine açılmıştır

MUSTAFA KEMAL AYANOĞLU KİMDİR?
1922 yılında Antalya’nın Kırcâmi Mahallesinde dünyaya gelmiştir
Antalya Merkez İstiklâl İlkokulu’ndan mezun olmuştur
1940 yılında Şerife Hanım’la evlenmiştir Üç erkek ,bir kız
çocuğu olmuştur1941 yılında geçirmiş olduğu av kazası sonucunda sol elinin baş parmağı ve ağzından yaralanmıştır
Çevresinde hayırseverliliği,doğruluğu ve dürüstlüğü ile tanınan, aynı zamanda düzenli bir insan olan Mustafa Kemal AYANOĞLU
02021996 yılında geçirdiği kalp krizi sonucunda hayata veda etmiştir
MUSTAFA KEMAL AYANOĞLU İLKÖĞRETİM OKULU olarak kendisini rahmetle anar,saygı ve şükranlarımızı sunarız

Okulumuzun Özellikleri :

Okulumuzda gündüzlü, ikili eğitim uygulanmaktadır

Okutulan Seçmeli Dersler :

Okulumuzdaki 6,7 ve 8 sınıflarda bilgisayar , 4 ve 5 sınıflarda bilgisayar dersi ile birlikte Seçmeli Beden Eğitimi dersi seçmeli ders olarak okutulmaktadırAynı zamanda tüm sınıflarımızda seçmeli bilgisayar ile birlikte seçmeli yabancı dil,seçmeli satranç ve seçmeli medya okuryazarlığı dersleri yapılmaktadır

Okulun Bina Durumu :

Okulumuz binası 1969 yılında tamamlanarak eğitim-öğretime başlamıştır 1973-1974 Öğretim Yılında salon bölünerek Dershane sayısı 5’e çıkarılmıştır1986 yılında 3 dershane ve bir odadan oluşan ek bina yapılmıştır Okulumuzun binası tam gün Eğitim ve Öğretime müsait değildir

Binanın Özellikleri :

Okulumuz klimalar ile ısıtılmaktadır Okulumuzun tüm sınıfları iyi bir şekilde gün ışığı alabilecek bir şekilde yapılmıştır Okulun içerisinde ve bahçesinde aydınlatma ile ilgili yeterli donanım mevcuttur Okulumuzun suyu şehir şebeke suyundan sağlanmaktadır

Dershaneler :

Okulumuz projesi 5 derslikli olarak tasarlanmıştırSonradan 3 derslik daha ilave edilmiştirBu dersliklerimizde İlköğretim Kurumları Yönetmeliği gereğince bulundurulması gereken tüm araç ve gereçler bulundurulmaktadır

Laboratuarlar :

Okulumuzda bir adet Fen ve Teknoloji Eğitimi Laboratuarı mevcuttur Laboratuarımızda Fen ve Teknoloji Eğitimi setleri mevcuttur Okulumuzda bir adet bilgisayar sınıfı vardır Bilgisayar sınıfımızda 15+1 bilgisayar mevcuttur

Okul ve Sınıf Kitaplıkları :

Okulumuzdaki tüm sınıflarda sınıf kitaplıkları vardır Sınıf kitapları sınıf öğretmenlerimiz tarafından geliştirilmektedir Okulumuzda bir kütüphane mevcuttur Kütüphanemiz her gün KÜTÜPHANECİLİK KULÜBÜ rehber öğretmenleri ve kulüpteki öğrenciler tarafından öğrencilerimize hizmet vermek üzere açılmaktadır Kütüphanemizde 367 kitap bulunmaktadır

Atölye Durumu :

Okulumuzda bina yetersizliği nedeniyle Atölyesi bulunmamaktadır

Depo, Ambar ve Arşiv :

Okulumuz binasının yan tarafındaki depo arşiv olarak düzenlenmiştir

Spor Salonu :

Okulumuza ait kapalı spor alanı yoktur Okulumuz bahçesinde basketbol,voleybol ve futbol sahası mevcuttur

Yönetici Odaları :

Okulumuzda 1 müdür odası, 1 müdür yardımcısı odası ve 1 öğretmen odası mevcuttur

Sosyal Faaliyetler İçin Ayrılmış Yerler :

Okulumuzda 1 adet çok amaçlı sınıf mevcuttur

Büro Salonu ve Revir :

Okulumuzda büro,revir yoktur Gerektiğinde öğrencilere ilk müdahale öğretmenler odasında yapılmaktadır

Bunun dışında kalan yerler ağaçlandırılmıştır Okulumuzun çevresi örme taş duvarla çevrilmiştir Duvarın üzerine konulan demir parmaklıklar okulumuzun bahçesine yapılan kontrolsüz girişleri sınırlandırmıştır Halen okulumuzun ve bahçemizin korunması için güvenlik görevlisi bulunmamaktadır

Güvenliği gece Kırcami Polis Karakolu devriyeleri tarafından sağlanmaktadır

Bahçenin Alanı, Ağaçlandırması, Çiçeklendirilmesi ve Korunması :

Okulumuz 10000 m2’lik alan üzerine kurulmuştur

Okulumuz binası yaklaşık 500 m2’lik yer kaplamaktadır

VİZYONLARIMIZ

Çevrede tercih edilen bir okul

olmak istiyoruz

Herkesin her gün daha iyiye

ulaşmak için çalıştığı bir okul

olmak istiyoruz

Biz açık aramak yerine varsa

açıkları kapatan bir okul olmak

istiyoruz

MİSYONLARIMIZ

- Biz, birlikten kuvvet doğar ilkesini

yaşatmak için varız

- Biz, kendimizi aşmak için varız

- Biz, kişilikli bireylerden oluşan sağlıklı

bir toplum yetiştirmek için varız

- Biz, velileri bilinçlendirmek için varız

Mustafa Kemal Ayanoğlu İlköğretim Okulu Antalya Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Mustafa Kemal Ayanoğlu İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Mustafa Kemal Ayanoğlu İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Mustafa Kemal Ayanoğlu İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Mustafa Kemal Ayanoğlu İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: MUSTAFA KEMAL AYANOĞLU İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Güzeloluk Mah9 Eylül CadNo63 Topçular Antalya

Telefon Numarası: 2423231283

Faks Numarası: 2423231283

E-mail Adresi:Bilgi Yok

Web Adresi:MUSTAFA KEMAL AYANOĞLU İLKÖĞRETİM OKULU ANTALYA

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com