Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilgileri, çanakkale, gelibolu, ilköğretim, kemal, namık, okulu

Namık Kemal İlköğretim Okulu Bilgileri Gelibolu Çanakkale

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Namık Kemal İlköğretim Okulu Bilgileri Gelibolu Çanakkale

Namık Kemal İlköğretim Okulu Hakkında - Namık Kemal İlköğretim Okulu Tanıtımı - Namık Kemal İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Namık Kemal İlköğretim Okulu Resimleri

Namık Kemal İlköğretim Okulu Çanakkale Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Namık Kemal İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Namık Kemal İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Namık Kemal İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Namık Kemal İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: NAMIK KEMAL İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: Namik Kemal ilköğretim Okulu/Gelibolu
Telefon Numarası: 2865661655
Faks Numarası: 2865660030

Tarihçe:

Gelibolu’nun kurtuluşundan sonra, ilçemizde biri erkek, ikisi karma olmak üzere üç ilkokul açılmıştır

1927 yılına kadar Cumhuriyet ilkokulunda kız ve erkek öğrenciler karma olarak öğretim görmekte iken, aynı yıl kız öğrenciler ayrılarak, bugünkü kaymakamlık konutunun bulunduğu binaya yerleştirilerek “Tomris Hatun ilkokulu” adı altında beş sınıflı, beş öğretmenli bir ilkokul açılmıştır Okulun ilk müdiresi Fatma SERVET hanımdır

Bu okulun adı 1930-1931 öğretim yılında değiştirilerek “ Namık Kemal ilkokulu” adını almıştır

Okul 1953 yılına kadar bu günkü kaymakamlık konutunun olduğu yerde eğitim-öğretime devam etmiştir

1953 Depreminde okul binası büyük hasar gördüğünden öğrenciler, ilçedeki diğer okullara dağıtılmış aynı yıl bakanlık tarafından yeni okulun inşaatına başlanmış, okul 1957-1958 öğretim yılında Binada eğitim öğretime başlanmıştır

Okulumuz 1997-1998 eğitim öğretim yılında Namık Kemal ilköğretim Okulu olarak ismi değiştirilmiş 8 yıllık öğretime başlamış olup, halen iki ayrı binada normal eğitim öğretime devam etmektedir

Okul binasında son 3-4 yıl içerisinde çatlaklar oluştu Yapılan yazışmalar sonucunda Bayındırlık ıl Müdürlüğünün teknik elemanlarınca binada ve zeminde yapılan incelemeler sonucunda hazırlanıp tarafımıza bildirilen Teknik Rapora bağlı kalınarak, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Jeoloji Fakültesi Önderliğinde, zeminde 3 adet 15’ıer metre derinliğinde etüt yaptırılarak, laboratuarda inceletilmiş ayrıca binada yapılan etüt ve inceleme çalışmaları sonunda tarafımıza bildirilen kullanımının sakıncalı olacağı raporlarına bağlı kalınarak üst makamlara durum yazı ile bildirilerek, Kaymakamlık Makamının onayına bağlı kalınarak 10042007 tarihinden itibaren 50 yıldır Eğitim-Öğretim veren bina boşaltılmıştır

2008 yılı Ekim ayında başlatılan inşaat çalışmaları tamamlanarak, 2009-2010 eğirim öğretim yılına Eylül ayı itibariyle -16 derslik, ana sınıfı, bilgi teknolojileri laboratuarı, fen bilgisi laboratuarı ve çok amaçlı salon- su anki binamızda eğitim öğretime başlanmıştır

Namık Kemal ilköğretim Okulu Olarak Vizyonumuz;

“Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda, tüm öğrencilerimizin ilgi ve yeteneklerini geliştirerek onları hayata ve üst öğrenime aklın ve bilimin ışığında, demokrasi ilkelerine ve insan haklarına saygıyla yaklaşan, erdemli insan olarak yetişmeleri, bilimsel düşünceye ve bu değerlere saygı duyabilen, hoşgörülü sevgi ve saygı kavramlarını uygulayan, samimi, dürüst, kendisini, ailesini ve ülkesini seven cumhuriyet değerlerini bilen ve gelinmesi için çaba içinde olan çağdaş düğünceye sahip bireyler yetiştirmek vizyonumuzdur

Namık Kemal ilköğretim Okulu Olarak Misyonumuz;

“Milli eğitim temel kanununa ve ilköğretimin amaçları doğrultusunda, çalışanlarımızın ve öğrencilerimizin etkinlik ve verimliliklerini arttırmak, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek ve bağlı ürünlerini kullanmalarını sağlamak, öğrencilerimizin başarılarını en üst seviyeye çıkarmak için gerekli danışmanlık ve rehberlik hizmetlerini sunmak, veli ve çevre desteğini en üst seviyeye çıkararak eğitim-öğretim ortamlarını geliştirmek ve öğrencilerimizin kullanımına sunarak, öğrencilerimize ve çevremize en iyi şekilde katkı sağlamaktadır

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

webrehberibiz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com