Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilgileri, gümüşlü, hüseyin, ilköğretim, manisa, okulu, sarıgöl, tırazlar

Tırazlar Hüseyin Gümüşlü İlköğretim Okulu Bilgileri Sarıgöl Manisa

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Tırazlar Hüseyin Gümüşlü İlköğretim Okulu Bilgileri Sarıgöl Manisa

Tırazlar Hüseyin Gümüşlü İlköğretim Okulu Hakkında - Tırazlar Hüseyin Gümüşlü İlköğretim Okulu Tanıtım - Tırazlar Hüseyin Gümüşlü İlköğretim Okulu Resimleri - Tırazlar Hüseyin Gümüşlü İlköğretim Okulu İletişim

Tırazlar Hüseyin Gümüşlü İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz 1944 yılında Tırazlar Köyü İlkokulu adı ile köy halkından bir kişiye ait binada eğitim ve öğretime başlamıştır Okulun ilk öğretmeni ve kurucusu merhum Abdullah PEKER’ dir

1945-1946 öğretim yılında, köy halkının katkılarıyla bugünkü Cumhuriyet Meydanında yapılan 2 derslik ve öğretmen evinden (lojman) oluşan binaya taşınarak eğitim-öğretime devam etmiştir

Daha sonraki yıllarda ek binalarla derslik sayısı 4’e çıkarılmıştır1969 yılında bölgemizde meydana gelen depremde bina büyük hasar görmüş ve yıkımına karar verilmiştir

Devlet tarafından bugünkü olduğu yerde yaptırılan 5 derslikli binada 1970-1971 eğitim-öğretim yılında hizmete devam edilmiştir

Yeni binaya ek olarak odun-kömür depoları, tuvaletler yaptırılmış, ayrıca zeytinlik oluşturulmuştur

1994 yılında köy muhtarlığının katkılarıyla okul bünyesi içerisinde ana sınıfı ve okul öğretmen lojmanı yapılmıştır

Okulumuz 1997-1998 eğitim öğretim yılında kesintisiz 8 yıl eğitim nedeniyle ilköğretime dönüştürülmüş, adı Tırazlar İlköğretim Okulu olmuştur1998-1999 öğretim yılında okulumuz bünyesinde Anasınıfı eğitim ve öğretime başlamıştır

1999 yılının Ağustos ayında köyümüz halkından hayırsever Hüseyin GÜMÜŞLÜ ‘nün katkılarıyla yapımına başlanan 8 derslikli ve kaloriferli bina 2001-2002 eğitim öğretim yılında hizmete girmiştir Ayrıca 2002 Mayıs ayında yine köyümüz hayırseverlerinden Emine ÇINAR tarafından okulumuza 11 Bilgisayardan oluşan Bilgi Teknoloji sınıfı kurulmuştur

Okulumuz son olarak yine hayırseverimiz Hüseyin GÜMÜŞLÜ tarafından 2007 yılında, dış cephesi mozaikle kaplanmış ve 2008 yılında da okul bahçesine oyun parkı yaptırılmıştır

Okulumuzdan bugüne kadar 1474 öğrenci diploma alarak mezun olmuştur

2011-2012 ÖĞRTİMYILINDA OKULUMUZDAKİ ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN DURUMU

Okulumuzda 144 erkek, 135 kız olmak üzere toplam 279 öğrenci öğrenim görmektedir

Okulumuz taşımalı eğitim yapan bir okuldur Okulumuza taşımalı olarak gelen köyler; Yeniköy, Kahramanlar, Kahramanlar Köyü Hacıbekirler ve Ömerler Mahallesi, Çimentepe Köyü, Yukarı Koçaklar, Yeşiltepe Köyü, Doğuşlar Köyü ve Sığırtmaçlı Köyleridir

Okulumuzun Müdür, Müdür Yardımcısı, 5 Sınıf Öğretmeni, 9 Branş Öğretmeni 1 Anasınıfı öğretmeni olmak üzere toplam 18 kadrolu öğretmeni vardır

Taşımalı merkezi okulumuzda 279 öğrenci eğitim –öğretim görmektedir

Okulumuza Yeniköy, Kahramanlar, Çimentepe, Yeşiltepe, Doğuşlar, Yukarıkoçaklar ve Sığırtmaçlı köylerinden öğrenci taşınmaktadır

Sınıflara Göre Öğrenci Sayılarımız:

Anasınıfı- 15

1 1Sınıf - 14

2 2Sınıf - 16

3 3Sınıf - 24

4 4Sınıf - 21

5 5Sınıf - 30

6 6Sınıf - 53

7 7 Sınıf -55

8 8Sınıf - 51

Okulumuzda 1-5sınıflar için Birinci Kademe dersliği, Anasınıfı dersliği, Sosyal Bilgiler dersliği, Türkçe dersliği, İngilizce dersliği, Matematik dersliği, Fen laboratuarı, Bilgi Teknoloji sınıfı, Spor odası, yemekhane ve kütüphane bulunmaktadır

Ayrıca Spor alanı olarak Basketbol sahası, Voleybol sahası, Hentbol sahası,Futbol sahası ve masa tenisi oyun alanları bulunmaktadır

Tırazlar Hüseyin Gümüşlü İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Sarıgöl
Okulun Telefonu: 236 867 23 54
Okulun Faksı:
Okulun Adresi:
Okulun Web Adresi: http://huseyingumusluiomebk12tr/
Okulun E-Posta Adresi: 396316@mebk12tr - tirazlarhgio@gmailcom
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Tırazlar Hüseyin Gümüşlü İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberibiz - okulwebmebgovtr - mebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com