Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ilköğretim, izmir, karşıyaka, mustafa, okulu, uygur

Mustafa Uygur İlköğretim Okulu Karşıyaka İzmir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Mustafa Uygur İlköğretim Okulu Karşıyaka İzmir

Mustafa Uygur İlköğretim Okulu Hakkında - Mustafa Uygur İlköğretim Okulu Tanıtım - Mustafa Uygur İlköğretim Okulu Resimleri - Mustafa Uygur İlköğretim Okulu İletişim

Mustafa Uygur İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz, 25 Eylül 1976 tarihinde Bayraklı semti, Muhittin Erener Mahallesinde Metaş İlkokulunun zemin katında Çay Ortaokulu adı ile eğitim ve öğretime başlamıştır Kurucu müdürü Ragıp AYTAÇ’dır

1976-1977 öğretim yılında 161 öğrenci ile eğitim ve öğretime başlayan okulumuzun öğrenci sayısı 1983-1984 eğitim-öğretim yılında 800’e ulaşmıştır Metaş ilkokulunun öğrenci mevcudunun 2500’e ulaşması ve dersliğe ihtiyaç duyması, okulumuza ayrılan 7 derslikli bloğun ihtiyacımızı karşılamaktan uzak kalması nedeniyle, yeni binaya ihtiyaç duyulmasına neden olmuştur Bunun sonucunda okulumuz, çay mahallesinde, İzmir özel idaresince yaptırılan 18 derslikli, kaloriferli bugünkü binasına 11/02/1985 tarihinde çevrenin ve kaymakamlığın yardımıyla taşınmıştır

Kısa süre içerisinde okulumuzda 1 kütüphane, 1laboratuvar kurulmuştur Büyükşehir belediyesinin yardımlarıyla okul bahçesinde bir basketbol ve bir de voleybol sahası oluşturulmuştur

01/10/1985 tarihinde okulumuz yeni binasının açılışı, sayın İzmir valisi Vecdi GÖNÜL tarafından yapılmıştır 1986 yılında Türk Hava Kurumu Karşıyaka şubesi tarafından okulumuz bahçesine mermer kaideli, güzel bir Atatürk büstü yaptırılmıştır

08/03/1988 tarihinde okulumuzun ismi İl İdare Meclisi’nin teklifleri ve Bakanlığımızın onayı ile “Mustafa Uygur Ortaokulu” olarak değiştirilmiştir Okulumuza bu isim 1975 yılında güzel İzmir’imizde çalışan değerli Vali Mustafa Uygur’un anısına verilmiştir

Valilik makamının 21/06/1996 tarih ve 310/48920 sayılı oluru ile ortaokul olan okulumuz ilköğretim okulu olarak değiştirilmiştir

Okulumuz bugün 2120/6 sokak No:22 Çay mahallesi-Bayraklı İzmir adresindeki binasında Mustafa Uygur İlköğretim Okulu olarak eğitim ve öğretimine devam etmektedir

Mustafa Uygur İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Karşıyaka
Okulun Telefonu: 2323711813
Okulun Faksı: 2323712758
Okulun Adresi: 2120/7 SkNo:22 Çay MahBayraklı
Okulun Web Adresi: http://wwwmustafauyguriook12tr
Okulun E-Posta Adresi: info@mustafauyguriook12tr
Okulun Müdürü:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Mustafa Uygur İlköğretim Okulu Resimleri :

biz - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com