Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilgileri, bingöl, ilköğretim, okulu, solhan, tuğa, veli, öğretmen

Öğretmen Veli Tuğa İlköğretim Okulu Bilgileri Solhan Bingöl

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Öğretmen Veli Tuğa İlköğretim Okulu Bilgileri Solhan Bingöl

Bingöl'deki İlköğretim Okulları Hakkında - Bingöl Solhan'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Bingöl Solhan'daki İlköğretim Okulları - Öğretmen Veli Tuğa İlköğretim Okulu Tanıtımı - Öğretmen Veli Tuğa İlköğretim Okulu Resimleri - Öğretmen Veli Tuğa İlköğretim Okulu Hakkında

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

09031957 günü BİNGÖL ili genç ilçesi pınaraltı köyünde dünyaya geldiÇocukluğunu köyde geçiren VELİ TUĞA 1964 -1965 solhan yatılı Bölge okulunda Eğitim ve Öğretim yılında ilk okulu ,1971-1972 öğretim yılınd Bitlis ili tatvan yatılı Bölge okulu orta kısmından aynı yıl Mersin ilk öğrenmen okulunda Eğitimine devam ederek 1975-1976 öğretim yılında ,mezun oldu
Öğretmen olarak ilk görevine 11101976 tarihinde Bingöl ili genç ilçesine bağlı Alaattin köyünde başlayan öğretmen VELİ TUĞA sırasıyla ;Muş ili merkez çatban köyüöğretmenliği,Bingöl ili Solhan ilçesi Dilektepe köyü,yazmalı mezrası ilk okulu öğretmenliği ve aynı ilçede merkez Atatürk ilk okulunda 03101988 tarihinde göreve başlamıştır Yaklaşık 3 yıl aynı okulda öğretmenlik yaptıktan sonra 19021990 tarihinde müdür yardımcısı olarak görevine devam etti
Öğretmen AVELİ TUĞA,"Öğretmenin evi okul,ailesi ,ailesi öğrencileridir"ilkesine sımsıkı bağlı,okulda çalışkanlığıyla,dürüstlüğüyle çevresinde örnek insan olarak gösterilen bir kişiliğe sahip olup,bu nedenle meslek yaşantısı süresince Amirleri tarafından takdir ve teşekür ile taltif edilmiş olan A VELİ TUĞA öğrencilerini 10061990 tarihinde yatılı okul sınavına götürürken Bingöl merkezine 5 km ,kala,geçirdiği bir elim trafik kazası sonucu şehit olmuştur
Bir örnek kişilğinden ötürü yeni açılan merkez okuluna adının verilmesi ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün teklifleriyle bildirilmiş olup ,vilayet makamının da bu ismi benimseyerek okulummuza adının verilmesi tüm öğretmenler olarak onur verici bir olay olarak

Vizyonumuz:

Biz her çocuğun içinde,onun özgür,çok yönlü bir birey olarak yetişmesini sağlayacak değerler olduğuna,toplumların mutluluğunu sağlamanın,cehaleti ortada kaldırmanın ve demokratik bir toplum yaratma yolunun ancak toplumların iyi yetiştirilmiş bireylerince sağlanabileceğine;bu nedenle de insan için gösterilecek en önemli çabanın eğitim olduğuna inanıyoruzBütün bu değerlerin yanı sıra,topluma yararlı olacak kişilik özelliklerinide kazandırmak ve öğrencinin ruh sağlığını korumaya öncelik vermek hedefimizdir

Misyonumuz:

İleri eğitim düzeylerine ulaşılabilecek merak ve aydınlıkta;yaşamdaki değişimeleri kolayca karşılayabilecek eğitim ve birikimi yakalamış insanlar yetiştirmek,öğrencisini sahip olduğu yetenekleri ortaya çıkaran,geliştiren;akademik başarısını yükselten,çalışmaları eğitim alanında referans gösterilen,etkin ve öncü bir kurum olmak ilkemizdirOkulumuz her çocuğun içindeki değerleri ortaya çıkaran;onları,haklarını koruyabilecek yapı ve donanımda,insan ilişkilerini önemseyip,evrensel ilkelerle uyumunu kurabilen,bilginin yanında uygar davranışın öneminide bilen biraylar olarak yetiştirmek için çalışır
Öğretmen Veli Tuğa İlköğretim Okulu Bingöl Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Öğretmen Veli Tuğa İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Öğretmen Veli Tuğa İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Öğretmen Veli Tuğa İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Öğretmen Veli Tuğa İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ÖĞRETMEN VELİ TUĞA İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Yeşilova Mahallesi

Telefon Numarası: 4267112114

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi: BİNGÖL - SOLHAN - Öğretmen Veli Tuğa İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com