Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
eskişehir, ilköğretim, mihalgazi, okulu

Mihalgazi İlköğretim Okulu Mihalgazi Eskişehir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Mihalgazi İlköğretim Okulu Mihalgazi Eskişehir

Mihalgazi İlköğretim Okulu Hakkında - Mihalgazi İlköğretim Okulu Tanıtım - Mihalgazi İlköğretim Okulu Resimleri - Mihalgazi İlköğretim Okulu İletişim

Mihalgazi İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Harf İnkılabından sonra köyde yeni haflerle öğretim, mahalle mekteplerinde başlamış, Köylünün emeği ile 1933 yılında yapılan yeni okulda öğretime devam edilirken ,1955 yılında yaşanılan sel felaketi sonucu okul binası yıkılmıştır1956 yılında 3 derslikli yeni bir okul 3 öğretmenle öğretime başlamıştır 1963 yılından itibaren okul ihtiyaca cevap verememiş,yeni bir ek binanın yapılması için çalışmalara başlanmış 1967 yılında 99 metrekare üzerine iki dershane ve bir beslenme odasından oluşan birimler hizmet vermeye başlamıştır

Şu an hizmet vermekte olan bina ise 1980 yılında Mihalgazi Lisesi olarak hizmete girmiş, ancak1967 yılında yapılmış olan ilkokul ihtiyaca cevap veremeyince 1990-1991 eğitim ve öğretim yılında lise bünyesindeki ortaokul ile birleştirilmiş ve aynı çatı altında hizmet vermeye başlamıştırLise ise eski ilkokul binasında eğitim ve öğretime devam etmiştir

8 yıllık kesintisiz eğitim uygulalaması ile birlekte okul binası Mihalgazi İlköğretim Okulu olarak hizmet vermeye devam etmektedir

Mihalgazi İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Mihalgazi
Okulun Telefonu: 2226212011
Okulun Faksı: 2226212011
Okulun Adresi: 9 Mayis Mah9 Mayis CadN010
Okulun Web Adresi: http://wwwmihalgazimebk12tr/
Okulun E-Posta Adresi:
Okulun Müdürü: Ersin KÖKTEN
Okulun Öğretmen Sayısı: 18
Okulun Öğrenci Sayısı: 265
Okulun Derslik Sayısı: 11
Okulun Ulaşım Bilgileri: Eskişehir Otogarından Mihalgazi minibüsleri belirli saat aralıklarıyla Eskişehir-Mihalgazi arasında yaklaşık 35 km'lik mesafede hizmet vermektedir
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu : Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı yok

Mihalgazi İlköğretim Okulu Resimleri :

biz - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com