Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
barbaros, derebucak, ilköğretim, konya, okulu, pınarbaşı

Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu Konya Derebucak

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu Konya Derebucak

Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu Hakkında - Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu Tanıtım - Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu Resimleri - Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu İletişim

Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu Konya Derebucak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Okulumuz ilk defa 1948 yılında 1 derslikli olarak Eğitim-Öğretime Seydişehir-Gencek-Pınarbaşı İlkokulu adıyla başlamıştır Okulumuz ilk mezunlarını 2952-2953 Eğitim -Öğretim yılında 15 erkek, 5 kız öğrenci olmak üzere 20 öğrenci ile vermiştir 1964 yılında öğrenci sayısının artmasıyla 3 derslikli yeni bir bina yapılmıştır Köyün iki mahalleden oluşması ve öğrenci sayılarıın artmasi ile Kayaarası mahallesine 2 bir ilkokul yapılmıştır Köyden kente göç, nüfus planlaması ve ailelerin daha bilinçli davranmaları sonu nüfus azalmış ve her iki okulun öğrenci sayılarında azalma olmuştur 8 yıllık kesintisiz eğitime geçiş en iyi şekilde değerlendirilerek, iki okul 14091998 tarih ve 310/32447 sayılı valilik oluru ile Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu adı ile birleştirilmiştir

Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Okulumuz Derebucak İlçesi Pınarbaşı Kasabasındadır Okulumuz iki ayrı binadan oluşmaktadır İlköğretim 1 Kademe Yeni Mahallede, İlköğretim 2 Kademe ise Merkez Mahallesinde eğitim öğretime devam etmektedir8 derslikli, Anasınıfı mevcuttur 1 Müdür ve 11 öğretmen ile Ana sınıfı öğrencileri dahil 59 Kız 60 Erkek 119 öğrenci mevcuttur 1 Ücretli Hizmetlisi vardır Okulumuzun ısınma şekli sobalıdır Okul bahçesinde basketbol oyun alanı vardır

Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu Vizyonu:

Çağdaş öğrenme tekniklerini kullanarak, öğrencilerin, gelecekte gereksinim duyacakları üretici anlayışa, yeteneğe ve değerlere sahip olmalarını etkin, lider kişilikleriyle tanınmalarını sağlayacak, özgün bir eğitim kurumu olmaktır

Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu Misyonu:

Yeni yüzyılın değişen gereksinimleri doğrultusunda, öğrencilere yalnızca ulusal ve uluslararası ortamlarda gerekli olacak çağdaş bilgi, beceri ve davranışları kazandırmaktır

Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: PINARBAŞI BARBAROS İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: Pınarbaşı Kasabası Derebucak/Konya
Telefon Numarası: 3325355558
Faks Numarası:
E-mail Adresi: ggsert@hotmailcom
Web Adresi: -

Pınarbaşı Barbaros İlköğretim Okulu Resimleri:

biz - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com