Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
adana, ilköğretim, kısacık, lutfıye, okulu, seyhan

Lutfıye Kısacık İlköğretim Okulu Seyhan Adana

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Lutfıye Kısacık İlköğretim Okulu Seyhan Adana

Lutfıye Kısacık İlköğretim Okulu Hakkında - Lutfıye Kısacık İlköğretim Okulu Tanıtım - Lutfıye Kısacık İlköğretim Okulu Resimleri - Lutfıye Kısacık İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri

Okulumuz 1963 yılında Lütfiye Kısacık İlkokulu olarak eğitim-öğretim hayatına başladı Okulumuz adını hayırsever Lütfiye Kısacık’tan almıştır Lütfiye Kısacık okulumuzun arsasını bağışlamış, devletimiz tarafından bina yapılmıştır Okulumuzun açılışı Lütfiye Kısacık tarafından yapılmıştır

Okulumuz Adana ili Seyhan ilçesi Gazipaşa mahallesindedir Ayrıca Namık kemal mahallesinden de öğrenciler okulumuza devam etmektedir İlk öğrencileri yeni kayıtlar(1 sınıflar) ve Cebesoy ilkokulundan getirilen 2 sınıf öğrencileridir Okulumuzu bitiren öğrenciler Ziyapaşa Ortaokuluna devam etmekteydi Okulun ilk açıldığı yıllarda okulun öğrenci sayısı 150 kişi kadarken, bu sayı giderek artmıştır 1972 yılında okulumuzun şu anki ek binası yapılmıştır, fakat bu bina önceleri müsamere salonu olarak kullanılmaktaydı

1997 yılında 8 yıllık ilköğretim okulu olan okulumuz adını Lütfiye Kısacık İlköğretim okulu olarak değiştirmiştir Ek bina ise oluşan ihtiyaçtan dolayı sınıf olarak kullanılmaya başlandı Günümüzde okulumuz Adananın çeşitli mahallerinden gelen öğrencilere hizmet vermektedir Okulumuz çeşitli zamanlarda restarasyon işlemlerinden geçerek bugünkü modern görüntüsünü almıştır 2005-2006 eğitim-öğretim yılında teknoloji sınıfı okulumuza ve öğrencilerimize kazandırılmıştır Okulumuz modern öğretimin şartlarından biri olan derslik sistemine geçmiş ilimizdeki ender eğitim kurumlarından birisidir

Okulumuzdan mezun çok sayıda öğrencimiz şu anda devletimizin çeşitli kademelerinde ülkemize hizmet vermektedir Okul Müdürümüz Alaattin ÖZİLİCE 14 Nisan 2005 tarihinden itibaren okulumuzdaki görevini sürdürmektedir

Lutfıye Kısacık İlköğretim Okulu Adana Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: LUTFIYE KISACIK İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Gazi Paşa Mh 9 Sk No:1 Seyhan

Telefon Numarası: 3224533451

Faks Numarası: 3224594263

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi: http://wwwlutfiyekisacikiok12tr/tpage&Itemid=96

biz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com