Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
adalı, alev, aninna, bilgin, kız

Alev Kız Aninna - Bilgin Adalı

Eski 08-19-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Alev Kız Aninna - Bilgin Adalı

Alev Kız Aninna - Bilgin Adalı kitap tanıtımı - kitap özeti

Kitabın künyesi

Alev Kız Aninna

(Aninna'nın Serüvenleri 1)

Bilgin Adalı

Can Yayınları / Can Çocuk Dizisi

Türkçe

104 s -- 2 Hamur-- Ciltsiz -- 14 x 20 cm

ISBN : 9789750711473

2010

Resimleyen : Kutlay Sındırgı

Kitap hakkında

Bundan 10000 yıl önce, Anadolu'da bir köyden çıkıp kendi geçmişini ve ailesini arayan Alev Kız Aninna'nın öyküsü

Aninna, annesini doğarken yitirmiş alev saçlı bir kız Yurdundan çok uzak bir köyde, babası bildiği Kallu büyütmüş onu Avcılık ve sağaltım yetenekleriyle tüm köyün saygısını ve sevgisini kazanıyor Aninna; köyün gençlerinden Manat'ın da aşkını Bir gün, gezgin ve bilge Hurru'yu dinlerken, ailesinin yaşadığı yerleri merak ediyor ve oralara gitmeye karar veriyor Kara adını verdiği evcil kurdunu da yanına alıp geçmişini aramak için serüven dolu bir yolculuğa çıkıyor

Onu çok seven Manat'la birlikte

(Tanıtım Bülteninden)

Kitap kapağı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com