Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anlamı, kitap, sevgisi

Kitap Sevgisi, Kitap Sevgisi Anlamı

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kitap Sevgisi, Kitap Sevgisi Anlamı

Kitap Sevgisi,
Kitap Sevgisi Açıklaması
Kitap Sevgisi Nedir

Dünyada hiç bir dost, insana kitaptan daha yakın değildir Sıkıntımızı unutmak, donuk hayatımıza biraz renk, ışık vermek, daracık dünyamızda bulamadığımız şeyleri yaşamak için tek çaremiz kitaplara sarılmaktır Düşünüyorum da, şu dünyada kitaplar yok oluverse, yaşamak ne denli güçleşir, çekilmez bir ağırlık olur Dünyamızı nasıl insansız düşünmezsek, insanı da kitapsız düşünemeyiz

Beyinde, düşüncenin kıvılcımının parladığı ilk andan beri, insan düşündüğü ve duyduğunu türlü şekillerle, eline ne geçirdiyse ona yazmaktan, çizmekten kendini alamamıştır

Okuyan kişi için kitaplığın yanı başından daha rahat bir yer olabileceğini sanmıyorum Ben kendi hesabıma, kitaplarım arasında duyduğum rahatlığı hiç bir yerde duyamamışımdır

Odamdan dışarı çıktığım zamanlar, yanıma küçük bir kitap almayı hiç unutmam Ne olacağı bilinmez ki Kalabalık içinde insanın içine ansızın bir yalnızlık çökebilir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com