Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
gürsoy, marksist, selçuk, sözler

Marksist Sözler - Selçuk Gürsoy

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Marksist Sözler - Selçuk Gürsoy

Selçuk Gürsoy Marksist Sözler kitap tanıtımı - kitap özeti

Kitabın künyesi

Marksist Sözler
(Düşünceler - Gözlemler - Özlü Sözler)
Selçuk Gürsoy
Yar Yayınları / İnceleme - Araştırma Dizisi
Türkçe
238 s -- 3 Hamur-- Ciltsiz -- 13 x 20 cm
ISBN : 9789757530961
2010
Kapak Tasarımı : Mahir Ulaş Yeşil
Hazırlayan : Selçuk Gürsoy

Kitap hakkında

"Bu kitap benim Marx ve Engels okumalarımdan doğdu
Okumalarım sırasında aldığım notlar biriktikçe, bunları sistematik bir hale getirerek yayımlamanın yararlı olacağını düşündüm
Bu kitap bir Marksizm özeti değildir ve asla böyle bir iddiası olamaz

Benim okumalarımdan doğan bu notlar, okuru Marx ve Engels'in eserlerine yöneltirse, bu çalışma amacına ulaşmış sayılacaktır

'Kapital'in, Marx'ın sağlığında yayımlanan birinci cildinin baskılarına yazdığı önsözlerden alıntı yapılmıştır

Marx ve Engels'in yapıtlarının tarihsel bağlamları içinde ele alınmalarını kolaylaştırmak amacıyla, çalışmanın başına her bir kitap için açıklayıcı notlar konulmuştur

Kitaplar yayımlanmalarından bağımsız olarak yazıldıkları tarihlere göre sıralanmıştır"
(Tanıtım Bülteninden)

Kitap kapağı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com