Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ahmet, keskin, sümüklü

Sümüklü - Ahmet Keskin

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sümüklü - Ahmet Keskin

Sümüklü - Ahmet Keskin

Sümüklü - Ahmet Keskin kitap tanıtımı - kitap özeti

Kitabın künyesi

Sümüklü
Ahmet Keskin
Avrupa Yakası Yayınları / Roman Dizisi
Türkçe
560 s -- 2 Hamur-- Ciltsiz -- 14 x 20 cm
ISBN : 9789944979245
2010
Kapak Tasarımı : Yunus Karaaslan
Editör : Taner Dileklen

Kitap hakkında

Kemal ortaçağın bariz özellikleriyle hayata başlayıp, bugünkü modern çağda yaşamına devam eden bir neslin mensubu olduğuna inanmaktadır Kemal arkadaşı Avukat Salih'e "Sen hiç yetmiş yaşına gelmiş bir travestinin hayatını düşünebiliyor musun? diye sordu Sonra da "Haa bir de herkes onları suçluyor! Ya onların müşterileri Onlar çok mu sağlıklı?" Berra Kemal'e "Otuz yaşıma giriyorum Ne bileyim sen başkasın işte! Sana karşı yalpa yapmadım Ayak sürtmedim Pat diye söyledim Yani şimdi ki gibi Ben seni seviyorum Önünü arkasını düşünmüyorum Sağıma soluma bakmıyorum Otuz yaşımda girerken tattım seni! Ayni tatla da ölmek istiyorum" Dedi
Öyle de oldu! Rumeli Hisarını yapanın yüksek idealleriyle, hemen yanıbaşındaki köprüden atlayarak intihar edenin çökmüş bitmiş yaşama arzusu Ne yaman çelişki!
Berra Kadriye'ye yazdığı mektupta "Sizi tanımama sebep olan sevgi, size daha yakın olabilmeme de engeldir" diye yazdı
Çanakkale savaşları Bir metrekareye altı bin, bir cesede üç bin mermi! Türk askerinin yırtık çarığıyla yan yana duran İngiliz askerinin muazzam postalı Neredeyse yüz yıl sonra bile kalleş savaşın kalleşliğini gün gibi gözler önüne seriyor!
(Tanıtım Bülteninden)

Kitap kapağı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com