Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dağ, delileri, hatice, kitabı, özçelebi

Dağ Delileri Kitabı Kitabı - Hatice Özçelebi

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Dağ Delileri Kitabı Kitabı - Hatice Özçelebi

Hatice Özçelebi Dağ Delileri Kitabı kitap tanıtımı - kitap özeti

Kitabın künyesi

Dağ Delileri Kitabı

Hatice Özçelebi
· Doğu Kütüphanesi Yayınları
· Basım Tarihi : 08 - 2010
· ISBN : 9944397612
· Sayfa Sayısı : 207
· Etiket Fiyatı : 1000 TL

Kitap hakkında

Belkide o, sadece bir şarkıydı; kalbimin en yüksek, en vahşi dağlarında sadece bir defa yankılanmış, hüznün ve aşkının güzelliği ile bütün dağları parça parça yıkıp dümdüz etmiş ve sonra da susmuş bir şarkıydı Ölmeden evvel ölenlerin kıyameti için söylenmiş İsrafili bir şarkıydı o belki de, sadece benim duyduğum

Bütün dağlara ve dağ delilerine selam olsun “Tur mest u harre ve Musa saika” Allah'ın tecellisi ile zerre zerre dağılan dağ, insanın benlik dağı idi aynı zamanda “Len terani” buyururken Allah, “Sen, sen oldukça Ben'i göremezsin” dememiş miydi? Ancak benlik dağı yıkılınca hakiki aşka varabilir insan, aşkta benliğinb yeri olamaz zira; aşık, maşuktan ibarettir Ve her hakiki aşığın, dağ delisi olduğu bir makamı vardır; o zaman dağlara vurur kendini, arar; içindeki dağın kalbinde gizli ruhu, Halifetullah olan insanı arar Her arayan bulamaz, lakin bulanlar ancak arayanlardır, derler Bulan birkaç kişinin hikayesini okuyacaksnız bu kitapta Ancak bu öyle bir buluştur ki, sonu yoktur, zira aşk sonsuzdur, Dağ Delileri, bu hakikati en iyi bilenlerdir

Kitap kapağı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com