Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
diyarbakır, eğitim

Diyarbakır (İl) Eğitim

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Diyarbakır (İl) Eğitim

EğitimDicle Üniversitesi, Diyarbakır

2009 yılında, Diyarbakır ilinde 1281 okul bulunmaktadır:

Ana Okulu Sayısı: 90
İlköğretim Okulu Sayısı: 3096
Genel Lise Sayısı: 540
Özel Okullar Sayısı: 97
Meslek Lisesi Sayısı: 25
Yabancı Dil Eğitimi Veren Liselerin Sayısı: 116

Öğretmen Sayısı 15021'dir Erkek öğrenci Sayısı 214462, kız öğrenci sayısı 181413 olmak üzere Diyarbakır ilinde toplam öğrenci sayısı 395875'dir
Dicle üniversitesi
Dicle Üniversitesi

1978 de Ankara Üniversitesi bünyesinde açılmıştır Şu an bünyesinde 13 Fakülte, 11 Meslek Yüksekokulu, 5 Yüksekokul, 1 Konservatuar, 3 Enstitü, 8 Uygulama ve Araştırma Merkezi, 1 Eğitim ve Araştırma Hastanesi yer almaktadır bulunmaktadır Dicle Üniversitesi Dicle'nin doğusuna kurulmuştur 60 hektar alana sahiptirYüzölçümü bakımından Dicle Üniversitesi,Türkiye'nin en büyük üniversitelerinden biridir

Kaynak : Wikipedia

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com