Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sorumide

Soru:"Mide"

Eski 08-18-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Mide"

ülser tedavisi gördüm heliko bakteride vardıülser onikiparmak bağırsağının başlangıcında idiendoskopide 2 cm olan bağırsak kanalımın0,5mm kadar daraldığı görüldü
tedavi sonucu gecer dedilertedavi sonrası tekrar endoskopi yapıldı ama geçiş yerinin aynı 0,55 mm kaldığını gördükdoktorum bunla yaşarsın sorun olmaz ama arada arada baktırman lasım dediyemek yedikten sonra çok rahatsız oluyorumyediklerim ağzıma geri geliyoryada birsüre sonra bulantım başlıyor ve kusmadan rahat edemiyorumbu daralma nedeni olabilirmibirde bazen ölçüyü kaçırıyorum mesela bulgur yediğim zaman sanırım bu geçişten mı tam orada acı hissediyorum ve yediklerimi kusuyorum kusarkende kahve telvesi gibi koyu bulamaç gibi şeyler geliyorşiddetli karın ağrısı ve sıkıntı hissediyorumet yediğim zaman özellikle çok kötü bozuluyorumateşim çıkıyor terliyorum ve direk ishal oluyorumbaşkalrı aynı tabaktan yiyelim onlarda sorun olmuyor ama benim özellikle etli yemeklerden sonra şiddetli ishal kusma oluşuyoraspirin türevli ilaçlar ise hiçiçemiyorum direk mide dokusunda kanama yapıyorbir kaç defada bu kanamalardan tedavi gördüm perhiz yapmalı mıyım
UzmDr Esin KORKUT

23 18:03:29

ülsere bağlı darlıklar tedavi ile genelde düzelmekle birlikte bazen darlıklar kalıcı olabilir Endoskopun geçebildiği darlıklar genelde sizin beslenmenizde sorun yaratmayacaktır Sorun yaratacak olursa gerekirse cerrahi girişimde bulunulacaktır Takiplerinizi yaptırmanızı öneririm Geçmiş olsun

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com