Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
açba, efendileryazarı, harun, kadın

Kadın Efendiler-Yazarı : Harun Açba

Eski 08-16-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kadın Efendiler-Yazarı : Harun Açba

Yazarı : Harun AÇBA

Osmanlı İmparatorluğu'nun saltanatı tam 600 yıl sürdü Osmanlı'ya ait her şey çok konuşuldu Padişahlar, savaşlar, fetihler, sadrazamlar, camiler, türbeler Bazı kadın efendilerden de çok bahsedildi Kösem Sultan, Hürrem Sultan gibi… Ama bunlar daha ziyade imparatorluğun yükselme ve duraklama devrindeki kadın sultanlardı
Nedense Osmanlı'nın son dönemi hakkında çok şey yazılıp konuşulsa da, bu dönemin padişah eşleri hakkında fazla bilgi yoktur Yazar Harun Açba; Sultan I Abdülmecid, Sultan Abdülaziz, Sultan V Murad, Sultan II Abdülhamid, Sultan V Mehmed Reşad, Sultan VI Mehmed Vahideddin, Halife II Abdülmecid Efendi'nin eşlerinin sadece hayatlarından değil ailelerinden de bahsederek, sözde alelade cariye olarak sıfatlanan bu kadınların gerçek geçmişlerini ifşa ediyor
Osmanlı'nın bu sancılı döneminde önemli rol oynayan Kadın Efendiler geçmişimize önemli bir kapı açıyor ve tarihimizi daha iyi anlamamızı sağlıyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com