Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > İç Anadolu Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilgi, hafik, hakkında, köyü, mansurlu, sivas

Mansurlu Köyü Hakkında Bilgi Hafik Sivas

Eski 08-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Mansurlu Köyü Hakkında Bilgi Hafik Sivas

Sivas Hafik Mansurlu Köyü - Mansurlu Köyü Hakkında - Mansurlu Köyü Resimleri - Mansurlu Köyü Tanıtım

Mansurlu, Sivas ilinin Hafik ilçesine bağlı bir köydür

Tarihi

Mansurlu köyü 1939 tarihinde köy teşkilatına kavuşmuşturİpsile/Tozanlı’ya bağlı olan Mansurlu köyü 1969 yılında Hafik ilçesine bağlanmıştırMuhtarımız Musa Kaya'dırMansurlu isminin kökeni Mansur KelimesidirMansur,Allahın yardımı ile üstün gelen,Muzaffer olan ve bir Ney çeşididirKöy halkı Mansurlu
kelimesini iyilik anlamında olduğunu söylemektedir"

İlçe: HAFİK
İl: SİVAS

Köy Muhtarı: MUSA KAYA

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon:
0(346) 849 10 90

Cep Telefonu:
YOK

Demografik Bilgiler:

Nüfusu:

2000
63

1997
52

İle Uzaklığı:
83 km

İlçeye Uzaklığı:
56 km

Rakım:
1400 m

Sivas Hafik Mansurlu Köyüne ait Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu yoktur Köyün içme suyu şebekesi vardır,kanalizasyon şebekesi de vardır Ptt şubesi ve ptt acentesi de yoktur Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol STABLİZE olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

Kaynak : Yerel Net

Sivas Hafik Mansurlu Köyüne ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com