Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > İç Anadolu Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilgi, hakkında, kızılcakışla, köyü, merkez, sivas

Kızılcakışla Köyü Hakkında Bilgi Merkez Sivas

Eski 08-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kızılcakışla Köyü Hakkında Bilgi Merkez Sivas

Merkez Kızılcakışla Köyü - Kızılcakışla Köyü Hakkında - Kızılcakışla Köyü Tanıtımı - Kızılcakışla Köyü Resimleri

İlçe: MERKEZ

İl: SİVAS

Köy Muhtarı: AHMET ŞAHİN

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon: 0 (346) 273 35 02

Demografik Bilgiler:

Nüfusu: 2000 - 54

İle Uzaklığı: 45 km

İlçeye Uzaklığı: 45 km

Kızılcakışla, Sivas ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür

Tarihi:

1900'lü yılların başında askeri kışla olarak kullanılan bölgedir 1 Dünya Savaşı sonrası, adı Kızılcakışla olarak değiştirilmiştir

Nüfus

Nüfusun çoğunluğu İstanbul'da bulunmaktadır Son olarak İstanbul'daki nüfusun 950 olduğu belirlenmiştir 1975 - 1990 yılları arasında, hane sayısı zaman zaman 100'ü bulmuştur 2009 yılında ise ancak 5 hanedir

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır fakat eğitim, öğretim yapılmamaktadır Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur 2008'de İstanbul'da bulunan "Kızılcakışla Köyü Derneği" tarafından yaptırılacaktır PTT şubesi ve PTT acentesi yoktur Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur Köye ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

Kaynak : Yerel Net

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com