Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > İç Anadolu Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
alaybeyli, bilgi, hakkında, kayseri, köyü, talas

Alaybeyli Köyü Hakkında Bilgi Talas Kayseri

Eski 08-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Alaybeyli Köyü Hakkında Bilgi Talas Kayseri

alaybeyli köyü bilgileri - alaybeyli köyü tanıtım - alaybeyli köyü resimleri

Alaybeyli, Kayseri ilinin Talas ilçesine bağlı bir köydür

Köyün eski ismi Alayinli olup bu isimin veriliş sebebi ise Oğuzların Üçok koluna bağlı Dağhan'ın Alayuntlu boyunun köye zamanında yerleşmeleridirBundan dolayı köyün ismi Alayundlu, Alayuntlu,Alayınlı,Alayinli ve aleyinli şeklinde söylenmiştirDaha sonra köye ALAYBEYLİ ismini verilmiştir

Coğrafya

Kayseri iline 35 km, Talas ilçesine 40km uzaklıktadır
İklim

Köyün iklimi, karasal iklimi etki alanı içerisindedir
Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2009 1134
2007 1029
2000 933
1997 914
Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa inşatcılığa baglıdır
Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarlar

1999 - Ruhsati YEŞİL
1994 - Fazlı TURGUT
1989 - Ruhsati YEŞİL
1984 - Celal ÖZTÜRK

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır Köyün içme suyu şebekesi vardır kanalizasyon şebekesi vardır Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur Sağlık ocağı yoktur, sağlık evi vardır ve faaldir Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır

köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com