Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
120, karar, okumaya, oldu, rektör, verdi, yaşında, öldü

60 Yaşında Okumaya Karar Verdi; 90 Yaşında Rektör Oldu, 120 Yaşında Öldü..!

Eski 08-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

60 Yaşında Okumaya Karar Verdi; 90 Yaşında Rektör Oldu, 120 Yaşında Öldü..!

El- Ezher Üniversite’sinin kapısına Zekeriye El- Ensari adında 60 yaşında bir ihtiyar gelmiş ve ” Burayı kim yönetiyor ? ” diye sormuş Bekçi ” Rektör ” demiş İhtiyar ” Ben rektör olmak istiyorum, bana bunu yolunu anlatırmısın ? ” deyince bekçi alaylı tavırla ona eğitim durumunu sormuş İhtiyar,ilkokul mezunu olduğunu söylediğinde bekçi gülmüş ve ” Amca ” Rektör olabilmek için önce ortaokul, sonra lise, ardındanda üniversitede okuyacaksın, daha sonra doktora yapıp doçent ve profesör olacaksın ; fakat senin yaşın 60’a dayanmış, bunları başarabilmen mümkün değil ” demiş İhtiyar yine de ümidini kaybetmemiş, yalvara yakara idare amiriyle görüşme izni almış ve sonuçta hizmetçi olarak üniversiteye başlamış Çalışırken bir taraftan da ortaokulu, liseyi, dışardan bitirmiş Sınavlara girip kendi Üniversitesinde okumaya hak kazanmış Bu arada büyük kültür hizmetlerinde bulunuyor, sosyal faaliyetlere, çalışmalara öncülük ediyormuş Üniversiteyi bitirdikten sonra yüksek lisansı, doçentlik çalışmaları yapıp 90 yaşında profesör olmuş Üniversite heyeti büyük başarı ve çalışmalarından duydukları memnuniyetten dolayı bu 90 ’lık ihtiyarı üniversiteye rektör şeçmişlerdir Birkaç sene görevini titizlikle yaptıkdan sonra ve nice talebeler yetiştirdikten sonra görevinden ayrılmış Yaşama azmi, başarma aşkıyla dolu hayatı 120 yaşındayken noktalamış

Eğer ne istediğinizi bilir ve yılmadan çalışırsanız, en gizli isteklere cevap veren Yaratıcı sizi duyacak ve mutlaka cevap vercektir Zaten vermek istemeseydi, istemek duygusunu vermezdi Öyle değil mi ? O halde ne duruyorsunuz Haydi İşbaşına

alintidir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com