Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > Ege Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
fethiye, kayadibi, köyü, muğla

Kayadibi Köyü Fethiye Muğla

Eski 08-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kayadibi Köyü Fethiye Muğla

Kayadibi Köyü Fethiye Bilgileri - Kayadibi Köyü Hakkında - Kayadibi Köyü Tanıtımı - Kayadibi Köyü Resimleri

İlçe: FETHİYE - İl: MUĞLA

Köy Muhtarı: GÜRHAN KARASEL

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon:

0 (252) 659 00 72

Cep Telefonu:

0531 654 73 10

Muğla
Bilgiler
Nüfus 1077 (2000)
Koordinatlar
Posta Kodu 48300
Alan Kodu 0252
Yönetim
Coğrafi Bölge Akdeniz Bölgesi
İl Muğla
İlçe Fethiye
Web Sitesi

Kayadibi, Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı bir köydür

Tarihçe

Köyün adının nereden geldiği konusunda şöyle bir efsane vardır; Bir zamanlar bir kişinin yolu bu köye düşmüştür ve dağları görünce: -Allah Allah bu köy tam bu kayaların dibine kurulmuş, diyerek gitmişGittiği yerlerde bu gezdiklerini çok anlatan bi,r adam olduğu için bu gezdiği yeri (şimdiki adıyla KAYADİBİ olan)bir köy gezdim demiş Hemen kayaların dibinde kurulmuş ben onu bunu bilmem ama buraya Kayadibi diyesim geliyor demiş ve bu KAYADİBİ sözü bu zamana kadar gelmiş

Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur

Coğrafya

Muğla iline 190 km, Fethiye ilçesine 50 km uzaklıktadır

İklim

Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir Yazları sıcak ve kurak kışları ise ılık ve yağışlıdır

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 1077
1997 1092

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır Turizm de gelişmiştir

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kaynak : Yerel Net
Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com