Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > Ege Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
akhisar, bilgileri, hanım, ilköğretim, manisa, okulu, zübeyde

Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu Bilgileri Akhisar Manisa

Eski 08-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu Bilgileri Akhisar Manisa

Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu Hakkında - Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu Tanıtım - Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu Resimleri - Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu İletişim

Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

1965-1966 yıllarında Akhisar ilçesinde İl Daimi Encümenince bir okula ihtiyaç olduğu tespit edilmiş ve yapımına karar alınmıştır Okul yapımı için okul arsasının bağışlanması şart olarak öne sürülmüş, durum İlköğretim Müdürlüğüne bildirilmiştir Bunun üzerine yeni yerleşim alanı olan Efendi Mahallesinin okula ihtiyacı olduğunu ve bunun için gerekli arsanın temin edileceğini İlköğretim Müdürlüğüne bildiren Mahalle Muhtarı Nazmi TARYAN hemen Okul Yaptırma ve Yaşatma Derneğinin kurulmasını sağlamış, Dernek Yönetim Kurulunu da iş adamlarından Ali ADIGÜZEL, Şahin ŞAHAN, Durmuş ŞAHANOĞLU, Hasan KURT, Hilmi ÇÖYENLİ, Niyazi TARYAN’dan oluşturarak hemen çalışmalara geçilmiş ve bugün okulun üzerinde bulunan arsa satın alınarak Milli Eğitime bağışlanmıştır

1966 yılında temeli atılan okulumuzun binası 1967 yılının şubat ayında öğretime hazır 4 öğretmen 138 öğrenci ile fiilen eğitim ve öğretime başlamıştır Bu öğretim yılında okulumuz 1 2 3 sınıflarla eğitim ve öğretime devam etmiştir Okulumuza ilk atanan öğretmenlerden Cahit TUNCER Okul Müdürlüğüne vekalet etmiştir Okulun ilk kadrolu müdürlüğüne Hayati MADENTEPE 1967 yılında atanmıştır

Okulumuzun adı mahalle halkının isteği üzerine Zübeyde Hanım İlkokulu olarak tescil edilmiştir Mahalle yerleşim alanına müsait olduğundan sürekli büyümüş ve mevcut okul ihtiyaca cevap veremez duruma gelmiştir Bu nedenle 1994 yılında okul bahçesinde 4 katlı, 13 derslikli ek bina yapılmıştır Ülkemizde zorunlu öğrenim süresi 8 yıla çıkarıldığından okulumuz 1997-1998 öğretim yılında 8 yıllık ilköğretim okuluna dönüştürülmüş ve okulumuzun adı Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu olmuştur

Bugün(19092011) okulumuzda 36 öğretmen görev yapmaktadır ve 815 öğrenciye hizmet verilmektedir Ümit ediyoruz ki Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu olarak daha nice yıllar halkımıza hizmet eder ve hayırlı işler yaparız

Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Akhisar
Okulun Telefonu: (236 ) 414 1143
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: Efendi Mah 272 Sokak No 28
Okulun Web Adresi: http://akzubeydehanimmebk12tr/
Okulun E-Posta Adresi: 396975@mebk12tr
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberibiz - okulwebmebgovtr - mebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com