Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > Ege Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aydın, bilgileri, çeltikçi, ilköğretim, okulu, söke

Çeltikçi İlköğretim Okulu Bilgileri Söke Aydın

Eski 08-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Çeltikçi İlköğretim Okulu Bilgileri Söke Aydın

Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Çeltikçi İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Söke'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Çeltikçi İlköğretim Okulu Resimleri - Çeltikçi İlköğretim Okulu Hakkında

OKULUMUZ

Çeltikçi İlköğretim Okulu, Söke İlçe merkezinde dördüncü olarak eğitim ve öğretime
ilkokul şeklinde 1956 yılında tedrisata başlamıştırÖğrencilerini Kemalpaşa İlkokulu’ndan almış olduğundan 1956-1957 öğretim yılında da ilk mezunlarını vermiştir

Okulumuz arsası 6616 m2 09 dm2 olarak merhum Hilmi Fırat arazisinden Aydın Valiliğince istimlak edilmiştirOkulumuzun 1katının yapımı, isminin açıklanmasını istemeyen bir hayırsever vatandaşımızın büyük maddi katkıları ve mahalle halkının nakit, malzeme,iş gücü katkıları ile gerçekleştirilmiştir Okulun mefruşatı,araç ve gereçleri Milli Eğitim bütçesinden karşılanmıştır Okulun 1katı altı dersaneli olarak yapılmıştırMahallede görülen hızlı bir büyüme sonucunda öğrenci mevcudu kısa sürede artmış,ikili hatta üçlü öğretime gitme zorunluluğu doğmuşturBu nedenle iki yıl üçlü öğretim yapılmıştırOkulun ikinci katı 1963 yılında Milli Eğitim tarafından yaptırılmıştır1986 yılında Aydın İl Daimi Encümen kararı ile okulumuz bahçesinin 205942 m2 lik alanı öğretmenevinin yapımı için kullanıldı 8 yıllık temel eğitim uygulamasına geçildiğinde ilkokul, ilköğretim okuluna dönüştürüldü İkili öğretim yapılırken 2005-2006 Eğitim-öğretim yılında okulumuzun 6-7 ve 8sınıfları Söke
Merkez Behiye Hanım İÖOkulu’na Valilik Onayı ile nakledildi Şu anda okulumuz 10
1 kademe dersliği,2 anasınıfı dersliği, 2 idare odası, 1 öğretmenler odası ile normal eğitim yapmaktadır
Mahallemiz, halkı geçimini çeltik ekimi yaparak sağladığından adını buradan almış,okulumuz ise adını mahallenin adından almıştır

ÇELTİKÇİ İLKÖĞRETİM OKULU OLARAK MİSYONUMUZ

Çeltikçi İlköğretim Okulu olarak Milli Eğitim Temel Kanununda belirtilen amaçlara uygun, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, okulumuzun sosyo-ekonomik durumu göz önüne alınarak belirlenmiş olan eğitim öğretim programını, çevre faktörlerini de dikkate alarak etkili ve verimli bir şekilde uygulamak Öğrencilerin kabiliyetlerine uygun bir eğitim öğretim hizmeti sunmak, onların sosyal ve kültürel eğitim ihtiyaçlarını karşılayacak yeteneklerini geliştirmeye ortam hazırlamak ve okulda öğrenim kalitesini arttırmak temel işlevimizdir Başarıyı övmek ve ödüllendirmek örnek olmalarını sağlamak amacımızdır

ÇELTİKÇİ İLKÖĞRETİM OKULU OLARAK VİZYONUMUZ

Çeltikçi İlköğretim Okulu olarak Atatürk ilkelerine bağlı, laik ve demokratik Cumhuriyetin milli, kültürel, sosyal ve etik değerlerine bağlı anayasal düzene inanan, bilimsel düşünceyi kendi ve toplumsal yaşamının vazgeçilmez unsuru olarak algılayan takım ve ekip olmayı başarmış, eğitim ve öğretimde Türkiye’ye ve dünyaya yarınların liderlerini yetiştiren çağdaş bir kurum olmak

Çeltikçi İlköğretim Okulu Aydın Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Çeltikçi İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Çeltikçi İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Çeltikçi İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Çeltikçi İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ÇELTİKÇİ İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: ÇELTİKÇİ MAHKURTULUŞ CADNO:34

Telefon Numarası: 2565181056

Faks Numarası: 2565181056

E-mail Adresi : 422453@mebk12tr

Web Adresi:Çeltikçi İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com