Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > Karadeniz Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
beşikdüzü, bilgi, hakkında, köyü, trabzon, şahmelik

Şahmelik Köyü Hakkında Bilgi Beşikdüzü Trabzon

Eski 08-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Şahmelik Köyü Hakkında Bilgi Beşikdüzü Trabzon

Trabzon - Beşikdüzü Şahmelik Köyü - Şahmelik Köyü Hakkında Bilgiler - Şahmelik Köyü Resimleri

İli:Trabzon

İlçesi:Beşikdüzü

İle Uzaklığı:56 km

İlçeye Uzaklığı:11 km

Rakım:250 m

Muhtarlık Erişim Tel :0 462 874 5389

Şahmelik, Trabzon ilinin Beşikdüzü ilçesine bağlı bir köydürİsmi Şelçuklu Şahı Melikşah'dan gelmektedirHalkının önemli bir bölümü Türkmen çepnilerden oluşurYıllar önce beşikdüzünün en büyük köyü olma özelliği taşıyan şahmelik kendisiyle beraber 4 köy olmasına rağmaen büyük bir yüz ölçümüne sahiptir yaylası kadırga nın şahmelik obasıdır

Kültür :

Türkmen Çepni kültürü yeryer devam etmektedir köyde karadeniz yöresine ait bütün yemekleri bulmak mümkündür hatta trabzonun bir çok yerinde bilnmeyen yemeklerimiz mevcuttur mesela ısırgan yemeği pek bilen yoktur ayrıca köyümüzde meyvenin herçeşidinden pekmez yapılır bunu da pek bilen yoktur diğer köylere göre eğitim seviyesi de oldukça yüksektir ve birhayli fazla yetişmiş insana sahiptir

Coğrafya :

Trabzon iline 56 km, Beşikdüzü ilçesine 11 km uzaklıktadır çevre köyleri sayacak olursak kortkuthan,yeşilköy kalegüney yenicamii ardıçatak kutluca köyleri köyümüzün komşuları dır

İklim :

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedirkışları sert ve ılık yazları sıcak ve ılık tır

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2004 - Mehmet UZUNER
1999 - Bahri UZUNASLAN
1994 - Adem UZUNER
1989 -
1984 -

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamaktadır Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardırköyde mevcut olan tarım kredi kooperatifi ptt ve ilköğretim okulu binaları boş ve atıl durumdadır

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com