Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > Karadeniz Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
köyü, samsun, seymenler, tekkeköy

Seymenler Köyü Tekkeköy Samsun

Eski 08-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Seymenler Köyü Tekkeköy Samsun

Seymenler Köyü Tekkeköy - Seymenler Köyü Hakkında -Seymenler Köyü Tanıtımı - Seymenler Köyü Resimleri

Samsun
Bilgiler
Nüfus 320 (2000)
Koordinatlar
Posta Kodu 55300
Alan Kodu 0362
Yönetim
Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi
İl Samsun
İlçe Tekkeköy

Seymenler, Samsun ilinin Tekkeköy ilçesine bağlı bir köydür

Tarihi

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur

Kültür
seymenler köyümüz kücük ve cok şirin bir yerleşme yeridircoğu akraba olarak yaşayan halkımız tahminen 1940 yılında Trabzon dan gelerek buraya yerleşmiştirdolaysıyla gelenek lerimiz o yöreye uygunturYemeğimiz lahana mısır ekmeği hamsi müziğimiz ise kemencedir kücük büyük herkes kemence oynar ve dinler hben istanbuldayım fakat ben kemenceyi cocukluğumda bu köyde bir düğünde öğrendim bundan da cok mutluyum
Coğrafya

Samsun iline 30 km, Tekkeköy ilçesine 16 km uzaklıktadır hava şartları yazın gündüzleri sıcak geceleri serin kış ayında ise cok sert ve soğuk hava hakimdir cok kar yağar ve bu nedenle görüntü olarak daha güzel olur köyümüzde hemen hemen her türlü sebze yetişmektedir Lahana başta olmak üzere mısır buğday patates domates biber patlıcan vs
İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir
Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 320
1997 372

köyümüzün nufusunun azalma sebebi genclerimizin gurbete cıkarak calışması ayrıca gecim sıkıntıları insanları göc etmesi nufus azlığının göstergesidir köyümüzün en büyük geliri fındıktır fındık zamanı burası kalabalıklaşır hemen herkes köyde olur şuanda köyümüzün en yaşlısı olarak Jandarma Osman Yıldırım bilinir yaşı tahminen 95 olrak söylenir buda cok yaşamasının nedenleri havası cok temiz suyu yemekleri hepsi doğaldır
Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır
Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2004 - Osman YILDIRIM
1999 -
1994 -
1989 -
1984 -JOsman YILDIRIM

Seymenler köyü daha önce Yayla geriş köyüne bağlı bulunuyorduFakat 2004 secimlerinde ayrı muhtarlık olmuşturSecimlerde aday olan Mehmet oğlu Osman Yıldırım Köyün muhtarı olmuşturCalışma azmi ve isteğiyle göreve gelen muhtarımız köy icin güzel işler yapmıştır caminin yenilenmesi ve tuzla yolu yapılarak ulaşım kolaylaşmıştır ayrıca yolüzerine yapılan ceşmede su ihtiyacınıda karşılamaktadır yollarımız daha önceleri staplize yoldu caur ve bataklıktı şimdi ise hepsi asfaltlanmıştır bundan dolayı Muhtarımız ve benim amcam olan Osman Yıldırım a cok teşekkür ederim
Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamaktadır Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

Kaynak : Yerel Net

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com