Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > Karadeniz Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çiğdemköy, köyü, ordu, ünye

Çiğdemköy Köyü Ünye Ordu

Eski 08-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Çiğdemköy Köyü Ünye Ordu

Ordu Köyleri -Çiğdemköy Köyü Ünye- Çiğdemköy Köyü Hakkında -Çiğdemköy Köyü Resimleri

Ordu
Bilgiler
Nüfus 435 (2000)
Nüfus Yoğunluğu kışları nüfus az yazları ise fazladır/km²
Koordinatlar
Posta Kodu 52300
Alan Kodu 0452
Yönetim
Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi
İl Ordu
İlçe Ünye

Çiğdemköy, Ordu ilinin Ünye ilçesine bağlı bir köydür

Tarihi

Köyümüzde "çiğdem" çiçeği çok fazla yetiştiği için köyümüz bu adla anılmıştır
Kültür
bilindiği gibi karadeniz yemeklerini çoğunlukta olduğu bir yerdir köyümüzGünümüzdede hala eski gelenek ve göreneklerimizi korumaktayız
Coğrafya

Ordu iline 95 km, Ünye ilçesine 18 km uzaklıktadırKomşu köyler üçpınar,yiğitler,elmalıkdırÜn ye-Kumru karayolu üzerinde bulunmaktadırBu yüzden köyümüz gelişime açık bir konumdadır
İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedirorman bitki örtüsü görülür
Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007 420
2000 435
1997 530
Ekonomi
Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdırköyde enfazla fındık üretimi yapılmaktadırKöyde ayrıca arıcılıkta ekonomik açıdan çok önemlidirçünkü köyümüzde hemen memen herkes arıcılıkla uğraşmaktadırArıcılık köyümüzde önemli bir gelir kaynağıdır
Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2009 -Muharrem Ateş
2004 -Muharrem Ateş
1999 -Muharrem Ateş
1994 -Rahim Kartal
1989 -Halil Yıldız
1984 -Halil Yıldız
1980 -Habip Sezer

Köy Muhtarı: Muharrem ATEŞ

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon:
3543355

Cep Telefonu:
05366613517

Demografik Bilgiler:

Nüfusu:
2000

435
1997

530
İle Uzaklığı:
95 km

İlçeye Uzaklığı:
18 km

Rakım:
400 m

Sağlık Evi
Yok
Sağlık Ocağı
Yok
İlköğretim Okulu
Yok
Taşımalı Eğitim Yapılıyor
PTT Şubesi
Yok
PTT Acentası
Yok
Su Şebekesi
Yok
Kanalizasyon
Yo

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi yoktur Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardırköy ünye-kumru yolu üzerindedirköyün düz mahallessinde beş tane su değirmeni bulunmaktadırbunların 4 tanesi işlevini yitirmiş 1 tanesi ise hala çalışmaktadırayrıca köyün kayadibi mahallesi hariç her mahallesinde cami bulunmaktadırdüz mahallede bir tane kahvehane bulunmaktadırköyde okul vardır ama işlevini yitirmiş ve teki yıkılmıştır diğeri ise hala ayaktadır

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kaynak : Yerel Net

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com