Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
altına, anladım, girince, toprağın

Toprağın Altına Girince Anladım Ki..

Eski 08-06-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Toprağın Altına Girince Anladım Ki..

Toprağın altına girince anladım ki

Acılar acı değilmiş,ayrılıklar ayrılık!

Toprağın altına girince anladım,elimden bir şey gelmiyor artık

Beğenilmek için giyindim,kuşandım!insan içinde gayrete geldim,yalnızken üşendim!

Bitişik mezardakinin kefeni yırtık o cenneti seyrediyor bense cehennemi

Herkes bana boyun eğerdiAyaklarım toprağı titretirdiYumuşak yataklar sardı beni hep,sıcak kucaklarGöğsümde kertenkele var şimdi gözlerimde böcekler

Dört yanım duvar üst yanım örtük elimden birşey gelmiyor artık!…

Nerde makam sahibi var, onu tanırdım, kendimi önemli biri sanırdım, bana her şeyi verenden her şeyi kıskanırdım!

Burası öyle bir yer ki, sıfatlar servetler bela oluyor! Münker-nekir kaşları çatık, geri dönmek istiyorum geri dönmek,Elimden birşey gelmiyor artık!

Ve benden şanslıdır,karadan su diye zıplayan balık,defterim soldan verildi,

Elimden birşey gelmiyor artık!Yılları onyılları su gibi harcadım,bilseydim ah!saniyenin nabzını tutardım
yoksulun ayağına kapanır,alimin eşiğinde yatardım

”Rabbin kim?” dediler dilim dolaştıduyulmadı,taş taş üstüne bırakmazdı dünyada,son pişmanlık,son hıçkırık!Elimden bir şey gelmiyor artık!

Omuzları üzerimde getirenler mezarımın başında oturanlar gitti işte

Koynunda uyuduğumun muhabbeti,okşayarak büyüttüğümün hasreti bitti işte

Orada ormanlarım,bahçelerim vardı,hani burada ağacım

Ey kapımdan eli boş dönenler,zebaniler bekliyor yüzleri asıkDuanıza şiddetle muhtacım,elimden birşey gelmiyor artık!…

Acılar acı değilmiş ayrılıklar ayrılık

Son nefesten sonra anladım elimden birşey gelmiyor artık!…
*

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com