Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
mecidiye

Bir Mecidiye

Eski 08-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bir Mecidiye

Bir Mecidiye

Kocadere köyünde büyük bir sargı yeri kuruluyor Kimi Urfalı, kimi Bosnalı, kimi Adıyamanlı, kimi Gürünlü, kimi Halepli çok sayıda yaralı getiriliyor

Bunlardan biri Lapseki'nin Beybaş Köyündendir ve yarası oldukça ağırdır Zor nefes alıp vermektedir Alçalıp yükselen göğsünü biraz daha tutabilmek için komutanının elbisesine yapışır Nefes alıp vermesi oldukça zorlaşır ama tane tane kelimeler dökülür dudaklarından

"Ölme ihtimalim çok fazla Ben bir pusula yazdım arkadaşıma ulaştırın"

Tekrar derin nefes alıp, defalarca yutkunur: "Ben Ben köylüm Lapseki'li İbrahim Onbaşıdan 1 Mecid borç aldıydım Kendisini göremedim Belki ölürüm Ölürsem söyleyin hakkını helal etsin"

"Sen merak etme evladım" der komutanı, kanıyla kırmızıya boyanmış alnını eliyle okşar Ve az sonra komutanının kollarında şehit olur ve son sözü de

"Söyleyin hakkını helal etsin" olur

Aradan fazla zaman geçmez Oraya sürekli yaralılar getiriliyor Bunlardan çoğu daha sargı yerine ulaştırılmadan şehit düşüyor Şehitlerin üzerinden çıkan eşyalar, künyeler komutana ulaştırılıyor

İşte yine bir künye ve yine bir pusula Komutan göz yaşlarını silmeye daha fırsat bulamamıştır Pusulayı açar, hıçkırarak okur ve olduğu yere yıkılır kalır Ellerini yüzüne kapatır, ne titremesine ne de gözyaşlarına engel olamaz

Pusuladaki not:

"Ben Beybaş Köyünden arkadaşım Halil'e 1 Mecid borç

verdiydim Kendisi beni göremedi Biraz sonra taarruza kalkacağız Belki ben dönemem Arkadaşıma söyleyin ben hakkımı helal ettim"

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com