Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
arkadaşlarından, birini, bit, evimize, getirmişti, ilkokulda, oğlum, okuyan, yakın, ödevleri

İlkokulda Okuyan Oğlum, Yakın Arkadaşlarından Birini Evimize Getirmişti. Ödevleri Bit

Eski 08-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İlkokulda Okuyan Oğlum, Yakın Arkadaşlarından Birini Evimize Getirmişti. Ödevleri Bit

İlkokulda okuyan oğlum, yakın arkadaşlarından birini evimize getirmişti Ödevleri bittiğinde, küçük misafirimizi konuşturmak niyetiyle:

- Bisikletin var mı? Tatil yakın biliyorsun diye sordum

Sorumla fazla ilgilenmemiş görünerek:

- Annem şimdilik yeterli paramız olmadığını söyledi Herhalde daha sonra alabiliriz

Çocuğun bu sözleri, durumlarının yakında düzeleceğine dair inancını gösteriyordu Hele hele şimdilik ifadesinde kuvvetli bir teslimiyet vardı

Daha sonra ona, parktaki ağacın altında rastladımÇimenlerin üzerine çömelmiş vaziyette karıncalari seyrediyordu Beni farkettiğinde yavaşca yanına sokuldum ve okula babasıyla gidip gitmediğini sordum

- Babam kaza geçirdiği için hastahanede Okula şimdilik yanlız gidiyorum, dedi

Tatile bir hafta kala onu tekrar gördüm Tertemiz giyinmiş, saçlarını da ortadan ayırmıştı

Yanağını okşayarak:

- Bugün çok şıksın Yoksa babanı görmeye mi gidiyorsun? diye sordum

Çocuğun hafif bir tebessümden sonra söylediği sözler, dünyayı yaşamaya değer hale getiren iman nimetinin bütün güzelliğini sergileyerek kulaklarımda yankılandı

- Hastahâneye gitmiyorum efendim Babam öldüğü için, onu şimdilik göremiyeceğim!

(Cüneyt Suavi)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com