Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
allah, yetmez

Allah Cc. Yetmez Mi?

Eski 08-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Allah Cc. Yetmez Mi?

Makam-mevki için yanıp tutuşan bir zavallı, Sultan Zengi'ye yalakalık yapıp duruyormuş

O kadar yalakalık yapmış ki, Sultan Zengi, ya mayıştığından ya da bezdiğinden, adamı lütf-ü şahaneye boğmuş

Ona ipek elbiseler, bol miktarda altın ve mühim bir devlet görevi vermiş

Adam bayram etmiş tabii

Ne var ki göreve başlamasıyla görevi bırakması bir olmuş

Üzerindeki ipek elbiseleri çıkarıp parçalamış, altınları yoksullara dağıtmış ve makama mevkie sırtını dönüp güle oynaya çöle gitmiş

Çölde tarifi imkânsız bir neşe içinde hoplayıp zıpladığını gören bir arkadaşı, ona, “Ne oldu sana? Uğrunda defalarca etek öptüğün şeyleri niye bıraktın?” diye sormuş

Adam şöyle cevap vermiş:

“Makama otururken korkuyla ürperdim Sonra, elime tutuşturulan mühürdeki yazıyı okudum 'Allah yeter' yazıyordu

Bu yazı göğsümü genişletti, yüreğimi coşturdu Bütün dünyaya meydan okuyabileceğimi hissettim Makam-mevki ve servet bana öyle küçük göründü ki, onları elimin tersiyle ittim

Sahip olduklarınızın sizin olduğunu düşünüyorsanız muhtaçsınız demektir

Varlık içinde yokluğu görmemişseniz, yoksulsunuz demektir

Cesaret, Allah’tan hakkıyla korkmaktır; korkmuyorsanız korkaksınız demektir

Kelimeler kalbinde hikmetler taşır, hikmeti görmüyorsanız cahilsiniz demektir

İnfak etmek, azametle bilinir; vermeye güç yetirirken veremiyorsanız âcizsiniz demektir

Ama bir ömrün kavşağında durup geçmişe set çekebiliyorsanız cesursunuz demektirSebeplerin ardındaki sebebi, her şeyin üstündeki müsebbibi arıyorsanız ârifsiniz demektir

Vazgeçilmez olan için kendinizden bile vazgeçtiğinizde hazırsınız demektir

Ve bir gün her şeyiniz hiçbir şey olduğunda, gemileri yakmak için imkansızı düşlerken…

ALLAH SİZE YETER…

Doğumla ölüm arasında, gecenin karanlığında, bir şafak aydınlığında, dört mevsim yedi iklimde…

ALLAH BİZE YETER

İhtiyacı yaratan, hiçbir şeye muhtaç olmayan, lütfeden, ihsân eden

ALLAH BİZE YETER

Kimsesiz kaldığımızda, mutluluğumuz alındığında ellerimizden, yalnız bırakıldığımızda, suçlandığımızda, kınandığımızda; bir seccadenin şefkatinde dualar kalbimize deyip geçerken, dil ile ikrar edilen kalp ile tasdik olunduğunda…

ALLAH BİZE YETER

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com